AK Parti, yerel seçim startı verdi

Yerel seçimler için şimdiden çalışmaya başlayan AK Parti, kentlerin sorunlarının tespiti için öğretim üyeleri ve bilim adamlarından kurulu bir ekip oluşturacak

Giriş Tarihi: 4.1.2013
AK Parti, mart ayında yapılacak yerel seçimler için şimdiden çalışmaya başladı. Öğretim üyeleri ve bilim adamlarından oluşturulan ekip kentlerin sorunları, çözüm önerileri, bölgesel sorunlarla ilgili kapsamlı çalışma yapacak. AK Partili 700 belde başkanının katılımı ile 12-13 Ocak tarihleri arasında da bir toplantı düzenleyecek. Yerel seçimler için aday belirleme süreci de gözden geçirildi. Süreçle ilgili bir sıkıntı olmadığı için yeni bir yönteme başvurulması düşünülmüyor ancak bu sefer son aşamada aday adayları ile yapılan mülakattan vazgeçilebileceği belirtiliyor. Adaylardan çok yerel yönetimler ile ilgili yeni politikalar, çözümler üretme sürecine daha ağırlık verilecek. Kentlerin sorunları, çözüm önerileri, bölgesel sorunlarla ilgili kapsamlı çalışma başlatılacak. Bunun için öğretim üyelerinden ve bilim adamlarından oluşan ekip oluşturuldu. Ekip hızla çalışmalarını tamamlayacak. Önerileri kamuoyu ile paylaşılacak.

BELEDİYE TOPLANTISI

12-13 Ocak tarihleri arasında AK Partili 700 belde belediye başkanının katıldığı Kocaeli'nde bir toplantı düzenlenecek. Toplantıda, Büyükşehir Belediye Yasası'nın uygulamasına ilişkin bilgi verilecek. Kapatılan bazı beldelerin belediye başkanları da toplantıda olacak. AK Parti'nin halen 10 büyükşehir, 35 il, 500 ilçe, 1128 belde belediye başkanı bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti, yerel seçim startı verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN