Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Görevden alacaktık, Demirel fark etti'

Giriş Tarihi: 4.1.2013
Eski Adalet Bakanı Şevket Kazan: O dönem, İsmail Hakkı Karadayı, Çevik Bir, Erol Özkasnak ve Güven Erkaya'yı görevden alacaktık. Ancak Süleyman Demirel bunu fark etti ve görevi Tansu Çiller'e vermedi. Çevik Bir'in ifadesine göre ifadeye çağrılması doğal. Bu tahkikatı yürüten makamların, olayların üzerine giderken evvela Genelkurmay Başkanı'ndan başlamamış olması bir garabetti.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: Adli süreç devam ettiği için, işin özüne dair bir yorum yapmamız doğru olmaz.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün: Bu beklenen bir gelişmeydi. Türkiye'de bir dönemde yanlış işler olduysa ve yargı konusu haline geldiyse bu konuların kamuoyunda şüphe kalmayacak şekilde aydınlanması gerekir.
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural: 28 Şubat'ın hedeflediği siyasal yapılanma kimin sayesinde gerçekleşmiştir? Kimin önünü açmıştır? Buna da bakmak lazım.
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Kim hukukun dışına çıkmışsa, genelkurmay başkanı, cumhurbaşkanı, başbakan da olabilir, hukukun önüne çıkarılması lazım.
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka: Biz AKP'nin intikam alırcasına, yargıyı alet etmesine dün olduğu gibi bugün de karşıyız.
Eski Milletvekili Şeref Malkoç: İsmail Hakkı Karadayı TSK'nın içindeki o illegal yapılanmanın faaliyetlerini bilen bir insandır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Görevden alacaktık, Demirel fark etti'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN