Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terörist diyerek hedef saptırıyor

Gabon ziyareti sırasında Esad'ın önceki günkü açıklamalarını değerlendiren Erdoğan "Karşısındakilere El Kaide, terörist diyerek hedef saptırıyor" dedi

Giriş Tarihi: 8.1.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, muhalifleri terörle suçlayan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a Gabon'dan yanıt verdi. "Karşısındakileri El Kaide veya terörist diye ifade etmek suretiyle, hedef saptırmaktadır" diyen Erdoğan, Esad'a, "Devlet terörü estiriyorsun" dedi. "Tek çaresi var, halkın iradesine saygı duymaktır" diyen Başbakan Erdoğan, Gabonlu meslektaşı Raymond Ndong Sima ile görüşmesinin ardından, ortak basın toplantısında şu mesajları verdi:

* ESAD HEDEF SAPTIRIYOR: (Esad'ın önceki gün yaptığı konuşmanın hatırlatılması üzerine) Şu anda Esad, zorla orada ayakta durmaya çalışan bir kişi durumundadır. Zulmüne devam etmektedir. Bombalarla, uçaklarla halkını bombalayarak, öldüren bir insanın bu noktadaki tavsiyelerinin demokratik olması gibi bir şey düşünülemez. Karşısındakileri El Kaide veya terörist diye ifade etmek suretiyle hedef saptırmaktadır.

* DEVLET TERÖRÜ ESTİRİYOR: Şu anda Esad, devlet terörü estirmektedir. Bu devlet terörü neticesinde, 50 bin insan ölmüştür. 600 bin kişi civarında insan Suriye'yi terk etmiştir. Suriye içinde 2.5 milyon insan evlerini terk etmiştir. Bunu demokratik olan bir insan mı yapıyor? Bunu devlet terörü estiren bir insan yapıyor. Böyle bir insana güvenip de Suriye'den kaçanlarla kim geri dönebilir? Demokrasiye yönelik, açıklamalarına kim inanır? Suriye Ulusal Koalisyonu dünyada yüzün üzerinde ülke tarafından tanınmış vaziyette. Acaba Beşar'ı tanıyan kaç ülke kaldı? Bunu iyi değerlendirmek lazım. Dolayısıyla Beşar için tek çare var, halkın iradesine saygı duymaktır ve halkın iradesi neyi istiyorsa ona uymaktır.

* BİR AN ÖNCE NİHAİ KARAR VERİLSİN: (Balyoz ile ilgili gerekçeli kararın hatırlatılması üzerine) Gerekçeli kararın bütününü görmeden, değerlendirme yapmam yanlış olur. Kaldı ki konuyla ilgili olarak yargı kendi kararını verecektir. Henüz ne karar verdiğini de bilmiyorum. Daha önce bu konularla ilgili bazı açıklamalarım da var. Temenni ediyorum ki bir an önce nihai kararı versinler.

KOZLU'YA BAŞSAĞLIĞI

Başbakan Erdoğan Zonguldak Kozlu'daki maden ocağındaki patlamada 8 işçinin hayatını kaybetmesi üzerine, "8 vatandaşımız rahmetli olmuş, şu andaki gelen haber bu. Kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine ve milletimize sabırlar diliyorum" dedi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terörist diyerek hedef saptırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN