Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Koşulsuz kredide egosu şişti'

Giriş Tarihi: 9.1.2013
CHP Genel Başkanı , Başbakan Erdoğan'ın, "Asıl sen krediye muhtaçsın" sözüne yanıt verdi. CHP lideri Meclis grup toplantısında şunları söyledi:

DİLİNE HAKİM OL

Kürt sorunu; 30 yıldır var. Elbette sorunu iktidar çözecek. Ana muhalefetin sorumluluğu yok mu? Sorunlardan beslenen bir siyasal parti değiliz.
Artık diline hakim ol Recep Tayyip Erdoğan, hırsının esiri olmaktan vazgeç, kibirden vazgeç. Madem ki Başbakan gibi konuşmayı beceremiyorsun, o zaman hiç konuşma.
(CHP'nin kredisi) O destek Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsına verilmiş bir destek değildir. O destek şehit analarına, şehit babalarına verilmiş bir destektir. Sayın Erdoğan'a geçmişte de bir kredi vermiştik, demokrasi için vermiştik. 10'uncu yılın sonunda kibirden, tek adamlıktan yola çıktı, egosu o kadar şişti ki yeri geldi 2012'de demokrasiden şikayet eder noktaya geldi. Demokrasi adına sana açtığımız kredi koşulsuz krediydi, şimdi sana güvenmiyoruz, o nedenle koşullarımız var.

ANKARA KRİZİ
CHP'de şimdi de Ankara krizi yaşanıyor. CHP Ankara İl Başkanlığı, Yenimahalle İlçe Başkanı ve yönetimini görevden alırken, yaşanan krizin arkasında Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın arasında uzun süredir devam eden çekişmenin olduğu öğrenildi. Yenimahalle krizi bugün toplanacak olan Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) ele alınacak.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Koşulsuz kredide egosu şişti'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN