Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öcalan her ay ödeyecek!

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, 'a verilmesine ilişkin talimatının ardından gözler Adalet Bakanlığı'na çevrildi.

Giriş Tarihi: 12.1.2013 09:54 Güncelleme Tarihi: 12.1.2013 10:22
1999'dan beri İmralı Cezaevi'nde kalan Öcalan, el radyosundan sadece TRT FM'i dinleyebiliyor. Mevzuat gereği ile ilgili izni İmralı Cezaevi İdare ve Gözlem Kurulu verecek.

Bu kurul, Cezaevi Tüzüğü'ne göre, Cezaevi müdürünün başkanlığında, gözlem ve sınıflandırmadan sorumlu 2'nci müdür, idare memuru, cezaevi tabibi, psikiyatrist, psikolog, sosyal çalışmacı, öğretmen, infaz ve koruma başmemuru ile kurum müdürü tarafından teknik personel arasından seçilen bir görevliden oluşuyor.

37 EKRAN OLACAK

Ceza İnfaz Kurumlarında Bulundurulabilecek Eşya ve Maddeler Hakkında Yönetmeliğin 9'uncu maddesine göre Öcalan, koğuşunda tek başına kaldığı için ancak 37 ekran televizyon alabilecek.

Televizyon, cezaevi yönetimince alınacak. Öcalan'ın ailesi veya avukatları, televizyonun ücretini cezaevi idaresine banka hesabı yoluyla ödeyecek. Her ay cezaevine gelecek üzerinden, oran-orantı yöntemiyle televizyonun harcadığı elektrik parası hesaplanacak.

Televizyonun elektrik parasını da her ay Öcalan ödeyecek. Öcalan'ın radyosu gibi televizyonunda da kanal sınırlaması olacak. Bu sınırlamanın nasıl olacağına da İdare ve Gözlem Kurulu karar verecek.

Öcalan'ın avukatlarından Cengiz Yürekli dün gazetecilere, 1999'dan bu yana, 14 yılda, birden fazla başvuruda bulunduklarını ve televizyon talep ettiklerini vurgulayarak, "Türkiye'de binlerce mahkûma televizyon veriliyor. Tek verilmeyen kişi Öcalan'dır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öcalan her ay elektrik faturası ödeyecek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN