PKK'nın itirafçısı 41 infazı tek tek anlattı

Giriş Tarihi: 13.1.2013
Paris'te 3 PKK'lı kadının öldürülmesinin ardından "Kim yaptı?" sorusuyla gözler yeniden örgüte çevrildi. Örgütte bugüne kadar "aykırı sesler"e yönelik pek çok infaz gerçekleştirildi. Bu infazlardan 41'i geçtiğimiz yıllarda yakalanan PKK'lı Ramazan Demir'in ifadeleriyle ortaya çıktı.

İLK KEZ 1984'TE 
İşte o ifadeden çıkan bazı infaz bilgileri: İlk infaz 1984'te İsveç'te yapıldı. Örgütün önemli isimlerinden Enver Ata, örgüt yönetimiyle ters düştüğü için bir otobüs durağında öldürüldü. Onunla ilişkisi olan Zülfü Gök de Almanya'da sokak ortasında vuruldu. Mehmet Tunç, Paris'te tanıştığı bir kadına âşık olunca hakkında ölüm fermanı verildi ve sevgilisi Hevi adlı kadının önünde kurşuna dizildi. Hogir kod adlı Cemil Işık da örgüt kararıyla Almanya'da infaz edilenler arasında. Bekaa Vadisi'ndeki eğitim merkezinin yöneticiliğini yapan Cemil Işık ise örgütle ters düşerek Almanya'ya kaçtı. Işık'ı öldürmek için görevlendirilen kadın suikastçı, Almanya'da kendisini evlilik numarası ile kandırıp 1994'te infaz etti. Erzincan ve Tunceli sorumluluğu yapan Yıldırım Merkit, 1994'te Romanya'da öldürüldü. Çetin Güngör, 1984'te Avrupa'da öldürüldü.

KORKMAZ'A DA İNFAZ
İnfazlardan en önemlisi ise örgütün yöneticilerinden Masum Korkmaz. Demir, Korkmaz'ın 1985'te Kuzey Irak'tan 30 kişilik terörist grup ile öldürtülmek üzere Türkiye'ye gönderildiğini iddia etti. Korkmaz Gabar Dağı'nda öldürülmüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'nın itirafçısı 41 infazı tek tek anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN