Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu bu ili alamazsa istifa edecek

CHP Ankara Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın yaklaşan seçim öncesi ilginç bir itirafta bulundu.

Giriş Tarihi: 15.1.2013 11:36 Güncelleme Tarihi: 15.1.2013 15:33
CHP Ankara Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Balıkesir'de seçimleri kazanamamaları halinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve kendilerinin istifa edeceğini söyledi.

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Balıkesir'e gelen ve partisinin Bandırma ilçe teşkilatında basın toplantısı düzenleyen Günaydın, kendilerinin 2007 yılından itibaren kamuoyu yoklamaları yaptırdığını, yapılan bu kamuoyu yoklamalarının sonuçlarının iyi olduğunu söyledi. 2012 Aralık ayı sonunda Balıkesir ilinde yapılan kamuoyu araştırmalarını değerlendiren Günaydın, "Balıkesir'de alınan sonuçlar iyi. Amacımız sadece seçim kazanmak değil. Balıkesir'i ülkede hak ettiği yere taşımaktır" diyerek, büyük şehir kapsamına alınan ildeki olanakların kır-kent dengesinin sağlanarak her kesime yayılacağını belirtti.

Toplantıda sorulan bir soru üzerine, Balıkesir'de seçimlerin kaybedilmesi halinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu dahil yardımcılarının istifa edeceğini de sözlerine ekleyen Günaydın, "Önümüzde 14 ay gibi bir süre var. Siyasette her an her şey değişebiliyor. Amacımız bu süreyi iyi değerlendirmek. Ancak siyaset biliminde kesin olan hiç bir şey yoktur. Yarın ülkeyi etkileyebilecek çok farklı bir şey olur ve siyasal atmosfer tümü ile değişebilir" dedi.


CHP BALIKESİR'DE 3. PARTİ

29 Mart 2009 yerel seçim sonuçlarına göre; MHP yüzde 41.1, AK Parti 36.4, CHP ise yüzde 14 oy almıştı.


KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN İSTİFASI ESPRİYMİŞ!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Balıkesir'deki çalışmaları hakkında basına yansıyan haberlerle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Bandırma ilçe başkanlığında önceki gün gerçekleştirilen basın toplantısının ardından, ''Seçimi kazanamazsanız ne yapacaksınız?'' sorusuna ''Herkesin kolayca anlayabileceği açıklıkta bir espri yaparak, Genel Başkanımız ve bizler istifa ederiz'' karşılığını verdiğini belirten Günaydın, ardından da çok net değerlendirmelerde bulunduğunu anlattı.

Konuşmasının devamında ''Espriyi bir tarafa bırakırsak, bizler bu söylemimizi bazı verilere dayandırıyoruz. Bunlar 2007-2009-2011 seçimlerinde aldığımız oylar ve 2012 Aralık ayındagerçekleştirdiğimiz kamuoyu yoklamasının sonuçlarıdır. Ancak sosyal bilimlerde ve siyasette kesin olgulardan söz edilemez. Siyasette 24 saat çok uzun süredir. Seçimlere 15 ay var, biz bu zamanı çok iyi değerlendirerek, en iyi sonucu almak istiyoruz'' dediğini aktaran Günaydın, şunları kaydetti:

''Görüldüğü gibi her normal insanın anlayacağı açıklık ve somutlukta yapılan konuşmalar, bir haber ajansı tarafından, 'Balıkesir seçimleri kazanılamazsa Kılıçdaroğlu ve ekibi istifa edecek' başlığıyla verilmiş, ancak başlığın altında yukarıda alıntıladığımız sözlerimiz de yer bulmuştur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu bu ili alamazsa istifa edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN