'Fransa ile işbirliğine hazırız'

Paris'teki cinayetlerin bir an önce aydınlanmasını isteyen Davutoğlu, bu konuda Fransa'yla her türlü işbirliğine hazır olduklarını vurguladı

Giriş Tarihi: 19.1.2013
AA Haber Akademisi'nin "Diplomasi Haberciliği" ve "Finans Haberciliği" sertifika programına katılan ve AA Editör masasının konuğu olan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Fransa'da işlenen cinayetlerin bir an önce aydınlatılması gerektiğini belirterek, bunun aydınlatılmasının terörü destekleyen çevrelerin ortaya çıkarılması açısından önemli olduğunu söyledi. Türkiye'nin Fransa'yla her türlü işbirliğine hazır olduğunu belirten Davutoğlu, şu mesajları verdi:
Paris'teki infazlar konusunda en başından itibaren yakın temas halinde olduk. Büyükelçimiz ile Fransa Dışişleri Bakanlığı ve ilgili kurumları arasında iletişim kanalı açık.
İki hedefimiz var. İlki konunun aydınlatılması, diğeri durumu istismar etmek isteyen çevrelerin Fransa'daki Türk vatandaşlarına zarar verecek eylemlerde bulunmasını engellemek.
Bu konunun aydınlatılması lazım. Böylece terörü destekleyen, bazen de terör içindeki bu iç infaz türü eylemlerle bir anlamda terörü enstrüman olarak kullanan çevrelerin ortaya çıkması sağlanacaktır.
Fransa'nın kendi iç soruşturmasını tamamlaması gerekiyor. Türkiye Fransa'ya her türlü işbirliğine hazır olduğunu defaatle iletti. AA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Fransa ile işbirliğine hazırız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN