31 yaşındaki zanlıda barut izi bulundu

Paris'te PKK'lı 3 kadının infazıyla ilgili gözaltına alınan iki PKK'lıdan birinin parkasında barut izi bulunurken, 31 yaşındaki zanlı 46 dakikalık bir süre nerede olduğunu açıklayamadı

Giriş Tarihi: 21.1.2013
Geçtiğimiz Perşembe günü Paris'te Kürt Enformasyon Bürosu'nda öldürülen PKK'lı Sakine Cansız, Leyla Söylemez ve Fidan Doğan suikastinde Fransız polisi tarafından gözaltına alınan 2 şüpheliden birinin üzerinde barut izine rastlandığı açıklandı. Polis ayrıca cinayet mahallinde kısmi bir DNA örneği de buldu. 1982 Türkiye doğumlu şüphelinin, tanık olarak sorgulanırken diğer görgü tanıklarıyla yer ve zaman olarak uyuşmayan ifadeler vermesi üzerine hakkındaki kuşkuların arttığı, cinayetlerin işlendiği gün 46 dakikalık bir süre için nerede olduğunu açıklayamadığı belirtildi. Giydiği siyah parka üzerindeki barut izi ve polisin elinde bulunan video kaydında cinayet mahalline plastik torbalarla bir kaç kez girip çıktığının görülmesi de 31 yaşındaki şüphelinin üzerindeki kuşkuları daha da artırdı.

ÖRGÜT İÇİ HESAPLAŞMA
Fransız 20minutes internet sitesinde yayınlanan habere göre, cinayetler PKK lideri Abdullah Öcalan ve Türkiye arasındaki barış görüşmelerini baltalamak için örgüt içindeki hesaplaşma kapsamında işlendi. Nitekim şüphelinin PKK'ya destek için bazı gösterilere katıldığı, Aralık 2012'de Hollanda'da tutuklandığı belirtildi. Ayrıca Mart 2012'de Eyfel Kulesi'nin ikinci katına çıkıp örgütü öven pankartlar açan 30 kadar PKK militanından biri olduğu belirtildi. Olayı soruşturan polis, "özellikle ilginç" diye nitelediği genç şüphelinin kadınlarla problemi olduğunu, reddedilmeyi kabullenemeyen sorunlu bir psikolojisi gösterdiğini de açıkladı. Bu bilgi kapsamında cinayetlerin nedeninin kişisel olabileceği de belirtildi. Şüphelinin suçlamaları kabul etmediği öğrenilirken, bugün hem kendisinin hemde 1974 Türkiye doğumlu diğer şüphelinin mahkemeye çıkarılacağı duyuruldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
31 yaşındaki zanlıda barut izi bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN