Aygün'e yanıt verdi

Giriş Tarihi: 23.1.2013
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün, "Kurtuluş savaşında etnik temizlik yapıldı" sözlerini eleştirerek, "Böyle bir düşünce asla ve asla kabul edilemez" dedi. CHP'nin düşmana saygı duyan bir anlayıştan geldiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, "Mustafa Kemal Atatürk İzmir'e girdiğinde Yunan bayrağını ayaklarının altına sermişlerdi. 'O bir ulusun onurudur, kaldırın buradan' dedi. Dolayısıyla 'Kurtuluş Savaşı sırasında etnik temizlik yaptık' diye bir düşünce asla ve asla kabul edilemez" değerlendirmesinde bulundu. Sosyal demokrat bir parti olarak bütün kimliklere saygılı olduklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu, Hüseyin Aygün ile en kısa sürede görüşeceğini söyledi.CHP lideri, partisinin TBMM grup toplantısında şu mesajları verdi:
Adaletin üç önemli ayağı savcı, yargıç ve avukatlardır. Yargıçlar siyasi otoritenin emrine sokuldu. İddia makamı da Hükümetin eline geçti. O Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK); yeriniz yüksekte değil. Adalet açısından sizin yeriniz maalesef çukurda. Çözemedikleri bir şey vardı; avukatlar. Şimdi ne yaptılar? Avukatlara operasyon düzenlediler. Avukatlar, savcı dahi olmadan evlerinden, bürolarından alındı, tutuklandı.
Toplu davalarda bir sürek avı başlattılar. Nerede beğenmedikleri, muhalif birisini görseler yakala, içeriye at. Böyle demokrasi mi olur?


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aygün'e yanıt verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN