Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milletvekillerine uçak bileti uyarısı

Milletvekilleri, yurt dışı görevlendirmelerinde uçak biletlerinde yapacağı değişiklik ve iptalleri cebinden karşılayacak.

Giriş Tarihi: 23.1.2013 11:51 Güncelleme Tarihi: 23.1.2013 14:15
TBMM Başkanı Cemil Çicek, AK Parti, CHP, MHP ve BDP Gruplarına, ''Uçak biletlerinin oluru müteakip kestirilmesi'' başlığıyla birer yazı gönderdi.
Çiçek, yazısında, TBMM'nin Dış İlişkilerinin Düzenlenmesi Hakkında Kanun'a göre yapılan milletvekillerinin yurt dışı görevlendirmeleri kapsamında uçak biletlerinin, alan opsiyonlu olarak alındığını anımsattı.

Alan opsiyonlu uçak bileti alımının, normal biletlere nazaran yaklaşık yüzde 50 maliyetli olduğuna işaret eden Çiçek, bu nedenle konunun yeniden değerlendirildiğini belirtti.

Çiçek, yazısında şunları kaydetti:

''Konunun tekrar değerlendirilmesi neticesinde, yurt dışı görevlendirme olurlarının programın belli olmasının akabinde alınması, uçak biletlerinin yurt dışı görevlendirme olurunun çıkmasını müteakip kestirilmesi ve bundan sonra yapılacak değişiklik ve iptallerden ilgili milletvekillerinin sorumlu olmasına karar verilmiştir.
Keyfiyetin milletvekillerine duyurulması ve yurt dışı görevlendirmeler kapsamında Başkanlığımıza bildirilecek milletvekillerinin belirlenmesinde konunun göz önünde bulundurulması hususlarında bilgilerini ve gereğini rica ederim.''

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milletvekillerine uçak bileti uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN