Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evinden 5 telefon ile 45 takım elbise çıktı

Giriş Tarihi: 24.1.2013
Paris'te 3 PKK'lı kadının öldürülmesinde şüpheli olarak tutuklanan Ömer Güney'in "yem olarak kullanıldığını" düşünen BDP yönetimi de, süreci hassasiyetle takibe aldı. Cinayeti işleyenin tek bir kişi olmadığı belirtilirken, Güney'in, gizlilik şartı nedeniyle Almanya kayıtlarında "bilinmeyen kişi" olarak geçtiği bildirildi. Bir süre zengin Almanların yaşadığı Bad Tölz kasabasında ikamet eden Güney'in ev baskınında 45 gömlek ve takım elbiseyle, 5 telefon çıktığı belirtildi. Fransız Savcılığı'nın açıklamaları BDP'yi tatmin etmedi. BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Güney'in arkasındaki olası güçlere dikkat çekerken, Güney'in Almanya ve Fransa'daki bağlantılarına ilişkin şu bilgilere erişildi: Bavyera Eyaleti belediye kayıtlarına göre, Güney 2010'a kadar Münih'e 50 kilometre uzaklıktaki Almanya'nın varlıklı ailelerinin yaşadığı Bad Tölz kasabasında oturdu. Daha sonra taşındığı Schliersee kasabasında Eylül 2011'e kadar kaldı. Bir süre sonra ikametgâh çıkışı yapıldı. Ancak bu çıkışın kendisi tarafından değil bir başkası tarafından yapıldığı belirtiliyor. Belediye yetkilileri gizlilik şartı nedeniyle adının kayıtlarda "bilinmeyen kişi" olarak geçtiğini belirtiyor.

'SİLAHA MERAKLIYDI AMA...'
Fırat Haber Ajansı'nda yayınlanan ev arkadaşı Y.A. ile yapılan röportajda, Güney'in tam 45 takım elbisesi olduğunu, ev baskınında da Güney'e ait 4-5 telefon çıktığını anlattı. Ev arkadaşı, Güney'in üzerinde tornavida, bıçak, sprey gibi şeyler taşıdığını belirterek, şunları söylüyor:"Silah kullandığını görmedim. Silaha, bıçağa meraklı olduğunu anlatış tarzıyla tahmin edebiliyorduk. Ve bir tabancayı bir ara bize gösterdi. Bana 'kuru sıkıdır' dedi. Ben de kızdım. Ne diye bu tür bir şeyi getiriyorsun dedim. Silaha meraklıydı. 'Hangi silah daha iyi menzilli olur, hedefi kaç noktada vurur' diye sorardı."

INDEPENDENT: ZANLIYA İLİŞKİN KUŞKULAR VAR
İngiliz İndepedent gazetesi, 3 Kürt kadının öldürülmesi olayının "başlıca zanlısı" olarak ilan edilen Ömer Güney'in geçmişi ve gerekçeleri konusunda "kuşkular"ın olduğu yazdı. Ömer Güney'in Kürt olmadığı ve PKK ile doğrudan bağlantısı olmadığı iddialarına yer veren gazete, "Güney'in aşırı Türk milliyetçi grubu adına hareket eden bir köstebek olabileceği" iddialarına da değindi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evinden 5 telefon ile 45 takım elbise çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN