Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Karneler sadece çocukların değil'

Ömer Dinçer, öğretmen ve velilere, "Karnesi zayıf öğrenci üzerinde baskı kurmayın. Karne sadece çocukların değil hepimizin" diye seslendi

Giriş Tarihi: 25.1.2013
Kademeli eğitim sistemiyle 12 yıllık zorunlu eğitim gören 16 milyon öğrenci bugün karne alacak. Dün akşam gerçekleşen kabine değişikliğiyle birlikte görevine veda eden Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, gündüz saatlerinde son mesajını SABAH aracılığıyla verdi.

KARA ALİ'DEN KORKTU...

Dinçer, karne mesajından önce okul yıllarına ilişkin anımsadığı bir anısını şöyle anlattı: "Benim çocukluk yıllarım Karaman'da geçti. Oturduğumuz mahallede demirci ustası Kara Ali diye biri vardı. Bir de çırakları. Demircinin yanında çalışmaktan yüzleri kapkapara olurdu. Kara Ali zalim, sert bir adamdı. Öyle bağırır öyle döverdi ki, çırakların sesi bütün mahallede çınlardı. Bizim eve de karne dönemi gelince babam, 'Ya adam ya da demirci Kara Ali'ye çırak olursunuz' derdi. Yani okumaktan başka çaremiz yoktu..." Okul yıllarında kendisinin de 'Tek Ders sınavı' sayesinde geçtiğini söyleyen Ömer Dinçer, "Bu karneler tek başına başarı ya da başarısızlığı ölçmez. Bu karne öğretmenin, bu karne annebabanın ve hepimizin karnesidir. Çocuklarımıza, zayıf olduğu dersleri başarabilecekleri konusunda cesaret vermek onlara yapacağımız en büyük destektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Karneler sadece çocukların değil'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN