4 yeni bakanın ilk Bakanlar Kurulu toplantısı

Giriş Tarihi: 28.1.2013 12:09

Bakanlar Kurulu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Geçtiğimiz hafta yapılan kabine değişikliğiyle bakanlık görevine getirilen 4 yeni kabine üyesi de ilk Bakanlar Kurulu toplantılarına katılıyor.

Bakanlar Kurulu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina'da toplandı. Geçtiğimiz hafta yapılan kabine değişikliğiyle göreve getirilen yeni bakanlar da katılıyor. Yeni bakanlardan toplantıya ilk gelen, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik oldu.

Ömer Çelik'in ardından sırasıyla İçişleri Bakanı Muammer Güler, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Başbakanlık binasına giriş yaptı.

Ömer Çelik, binaya gelişinde gazetecilere kısa bir açıklama yaptı. Bakan Çelik, açıklamasında 'hayırlı olsun' temennilerini iletti. Daha önce sizinle dünyanın birçok yerinde beraber olduk, pek çok seyahatte bulunduk, şimdi farklı bir pozisyonda birlikte olacağız. Şimdi size teşekkür etmek için geldim. Hayırlı olsun." dedi.

Toplantıda, terörle mücadele süreci, İmralı-MİT görüşmeleri Suriye'den gelen sığınmacıların durumu ve Suriye'deki son durumun da gündeme gelmesi bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4 yeni bakanın ilk Bakanlar Kurulu toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN