Atatürk fotoğrafına bunu yaptılar!

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, belediye tarafından Yalı Caddesi'ne asılan Atatürk posterlerinin 4'ünün tahrip edilmesine tepki gösterildi.

Giriş Tarihi: 30.1.2013 15:22
Ereğli Belediyesi'nin bir süre önce Yalı Caddesi'ne astığı 11 Atatürk posterinin 4'ünün henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce kesici bir aletle tahrip edildiği gerekçesiyle Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile CHP Ereğli İlçe Başkanlığı ve bazı sivil toplum kuruluşu üyeleri caddede toplanarak olayı kınadı.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yaptığı konuşmada, ilçenin Türkiye'nin örnek yerleşim yerlerinden biri olduğunu ifade ederek, ''Ereğli Belediyesi'nin yaptırdığı Atatürk fotoğrafları ile süslediğimiz bu bölgede istemediğimiz bir olay oldu. Ereğli Belediye Başkanı olarak iddia ediyorum ilçede yaşayan insanlar tarafından asla böyle bir yanlışlık yapılamaz. 4 posteri hem de Atatürk'ün özellikle baş bölgesine gelen kısmını keseceksiniz ve ortadan yok olacaksınız, yok böyle bir şey'' dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Ereğli Şube Başkanı Yaşar Torlakoğlu ve CHP Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal da yaşanan olayı kınadıklarını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atatürk fotoğrafına bunu yaptılar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN