'Kriz' mesaisi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, MYK toplantısında parti içi krizle ilgili olarak "Bundan sonra partide bunların konuşulmasını istemiyorum. Noktayı koyalım "dedi

Giriş Tarihi: 31.1.2013
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ile başlayan, ardından da İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in sözleriyle artan parti içi krizle ilgili MYK'da uyarılarda bulundu. Meclis grup konuşmasında krizlerin faturasını medyaya çıkartan Kılıçdaroğlu'nun, MYK'da da bu konuşmaya atıfta bulunarak, "Salı günü yaptığım konuşmayla yaşanan tartışmalara noktayı koydum. Bundan sonra partide bunların konuşulmasını istemiyorum. Rahatsızlıklara son vermek adına noktayı koyalım. Bundan sonra bireysel çıkışlar yerine projelerimizin konuşulmasını istiyorum" dediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplanan MYK'da ağırlıklı olarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne düzenlenen operasyonla, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın, Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal'a ifade vermesinin değerlendirildiği kaydedildi. Öte yandan, dün akşam il başkanlarıyla yemekte bir araya gelen Kılıçdaroğlu, partililerin krizle ilgili tepkilerini dinledi. CHP lideri bugün il başkanlarıyla yeniden toplantı yapacak.

PORTEKİZ'E GİDİYOR
Kulislerde ise Kılıçdaroğlu'nun, büyük tepkilere neden olan Güler'in sözleriyle ilgili uyarılarının, disiplin cezası için bastıran yenilikçileri tatmin etmediği konuşuluyor. Kılıçdaroğlu'nun, Güler'e disiplin cezası verilmesini isteyen yenilikçi kanattan gelen talepler doğrultusunda PM'yi olağanüstü toplaması bekleniyor. Kılıçdaroğlu, Sosyalist Enternasyonal toplantısı için 3 Şubat'ta Portekiz'e gidecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kriz' mesaisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN