Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni anayasa için son tarih: Mart sonu

Öğretmenlere şubatta atama müjdesi veren Erdoğan, yeni anayasa taslağının bitmesi konusunda ise muhalefete "Mart sonuna kadar bitmezse kendi taslağımızla referanduma gideriz" dedi

Giriş Tarihi: 31.1.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, dünkü TBMM Grup Toplantısı'nda yeni anayasa ile ilgili sürpriz bir çıkış yaptı. Erdoğan'ın mesajları şöyle oldu:
4. Yargı Paketi gelecek. Ama en önemlisi, yeni anayasa çalışmaları. Bu çalışmalarda Mart sonuna kadar bitmesi noktasında Meclis Başkanımızın açıklamasını biliyoruz. Temennimiz odur ki Mart sonuna kadar bu iş biter. Bitmemesi halinde, AK Parti'nin bu konuda yaptığı çalışma Meclis gündemine taşınacaktır. Biz parlamentoda beklediğimiz desteği aldığımız anda bunu gündeme getiririz, referandum gücünü yakaladığımız anda da biz millete gideriz.

CHP'YE TEPKİ

Bir milletvekili Meclis kürsüsünde çıkıp, 'Kürtler ile Türkler eşit değildir' diye açıklama yapıyor. Bir yandan 'demokratız' deyip, öte yandan Ergenekon'a avukatlık yapabiliyorlar. CHP, baş döndürücü bir hızla çark eden, ideoloji değiştiren, halden hale rekor sürede geçen partiye dönüştü.
(DHKP-C tutuklamaları) Bir apartman dairesinde, avukatlar toplanıp, 11 çelik kapı, orada ne iş görür? İçerde ne isterseniz var; yakılmak istenen evrak, kimlik, sahte kimlik orada yakalanıyor. Dışarıda da bakıyorsunuz bazı avukatlar, 'avukatlara müdahale edilemez.' Hadi canım sende, nasıl edilemez? Eğer bunlar teröre yataklık, yandaşlık yapılıyorsa bal gibi edilir.(Kılıçdaroğlu'na) Geçmişte 'Nerede bu Ergenekon, gidip üye olacağım' demişti. Şimdi de inanın çıkar kısa bir süre sonra, 'Nerede bu DHKP-C gidip üye olacağım' der mi, der.
CHP aşırı solla bu kadar meşguliyet içindeyken, bu sefer de TBMM Genel Kurulu'nda bir milletvekili çıkıp aşırı sağı bile kendisine hayran bırakacak şekilde ırkçı bir söylemin içine girdi.
(MHP lideri Bahçeli'ye) Yavru muhalefetin lideri, 'Filanca Bakan çok gayretliydi' gibi bir yaklaşımla, onun görevden alınması noktasında taziyelerini bildiriyor adeta. Hayırdır, ne zamandan beri sizden, bizim ekibimize böyle övgüler gelmeye başladı? Onun tavsiyelerine ihtiyacımız yok.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni anayasa için son tarih: Mart sonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN