Kilit isim Taylan gözaltına alındı

Giriş Tarihi: 1.2.2013 14:52 Güncelleme Tarihi: 1.2.2013 14:53

İstanbul polisi, İstanbul'da bir süre önce kaybolan Amerikalı turist Sarai Sierra ile mailden mesajlaştığı iddia edilen Taylan’ın izine ulaştı.

Polis "taylan" kod adlı T.K, yı amerikalı kadının kaybolması olayıyla ilgili olarak gözaltına aldı.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşı Sarai Sierra'nın kaybolmasıyla ilgili olarak internet ortamında tanıştığı ve şimdiye kadar "Taylan" adıyla bilinen kişi gözaltına alındı.

4 AY ÖNCE PAYLAŞIM SİTESİNDE TANIŞMIŞLAR

T.K adlı kişi 30 yaşında ve üniversite mezunu. Sarai ve T.K'nın 4 ay önce bir paylaşım sitesinde tanıştıkları, internet üzerinden defalarca, yüz yüze ise 2 kez görüştükleri belirlendi. Son olarak 20'sindeki yazışmada buluşmadan söz edildiği ancak 21 Ocak tarihinde Galata Köprüsü üzerinde gerçekleşecek bu buluşmanın olmadığı anlaşıldı. Bunun nedeni de belirlendi.
SARAİ YAZDI. TAYLAN GÖRMEDİ. BULUŞMA OLMADI

Sarai Sierra'nın "buluşma" önerisini yazdığı mesajın T.K tarafından geç görüldüğü, T.K'nın sonradan gittiği buluşma yeri olana Galata Köprüsü'nde Sierra'yı görmediğinin söylediği belirtiliyor.

KAMERA KAYITLARINA GÖRE SON GÖRÜLDÜĞÜ YER BULUŞMA NOKTASI

Öte yandan kamera incelemelerinden de yeni sonuçlar alınıyor. Onlardan biri Amerikalı kadının Galata Köprüsü üzerindeki görüntüleri oldu. Bu görüntülerde saat 12.10'u gösterdiğinde Amerikalı gezgin kadın köprü üzerinde yalnız olarak görülüyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kilit isim Taylan gözaltına alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN