Tecavüze uğrayıp sonra öldürülmüş

Sarayburnu'nda ölü bulunan ABD'li Sarai Sierra'nın Adli Tıp'taki detaylı otopsi raporunda tecavüz bulgusuna rastlandı. Katiliyle boğuşan genç kadının tırnakları arasında doku parçaları bulundu

21 Ocak'tan beri kendisinden haber alınamayan ABD'li amatör fotoğrafçı Sarai Sierra'nın (33) Fatih Sarayburnu'nda bulunan cesedi üzerinde hem Adli Tıp Kurumu hem de FBI uzmanları ayrı ayrı otopsi yaptı. Sierra'yla ilgili Adli Tıp Kurumu Morg İhtisas Dairesi'nde yapılan detaylı otopside tecavüz bulgusuna rastlandı. Detaylı otopsi yapan uzmanlar kan ve doku örnekleri de aldı. Genç kadının tırnaklarının arasında doku parçaları tespit edildi. Katiliyle boğuştuğu anlaşılan Sierra'nın kim tarafından öldürüldüğü ifadeye çağrılan şüphelilerden alınacak doku örnekleriyle de karşılaştırılacak. Ayrıca önceki gün Adli Tıp Kurumu'nun Yenibosna'da bulunan yerleşkesine gelen FBI uzmanları da iki bölüm halinde ceset üzerinde inceleme yaptı. Biri 45, diğeri ise 1 saat 15 dakikalık incelemede FBI ekipleri otopsinin her anını iki ayrı kameraya da çektiler.

UYUŞTURUCU BULUNMADI

Genç kadının detaylı otopsisi için beyin, karaciğer, kalp, mide gibi organlarından doku örnekleri alındı. Kanında uyutucu, uyuşturucu madde olup olmadığıyla ilgili olarak kan ve idrar örnekleri de alan uzmanlar bu örnekleri Adli Tıp Kurumu'nda bulunan Biyoloji ve Kimya İhtisas Daireleri'ne gönderdi. Burada yapılan ön incelemede Sierra'nın kan ve idrar örneklerinde herhangi uyutucu ve uyuşturucu maddeye rastlanmadığı tespit edildi. Bazı örnekler patolojiye verilirken tecavüz olup olmadığıyla ilgili de anal ve genital otopsiler yapıldı. Alınan sıvılar, üzerinde bulunan spermlerle karşılaştırıldı. DNA için eşleşme yapılmak üzere laboratuvara gönderildi. Şimdi gözler kesin raporun çıkması için Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Kurulu'na çevrildi. Kurul, Sierra'nın kesin ölüm nedenini tespit etmek için üç ayrı daireden gelen raporların sonuçlarına göre bir tespitte bulunacak. Ölümündeki sır perdesinin aralanması için adım adım Sarai'nin izini süren polis aynı zamanda internet üzerinden iletişim kuran genç kadının mail trafiğini de incelemeye aldı. Sierra'nın Gmail adresinden yazıştığı kişiler için hem Ankara'daki Bilişim Daire Başkanlığı'ndan hem de FBI'dan yardım alındı. FBI'dan gelen ekipler özel kıyafetler giyerek ceset üzerinde detaylı bir inceleme yaptı. FBI uzmanları incelemenin her anını iki ayrı kameraya çekti.

'CESETTE TAYLAN'IN DOKUSU ÇIKTI'
SIerra cinayetiyle ilgili olarak 22 kişinin kan örnekleri alınarak İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Cesette yapılan incelemede internet üzerinden tanıştığı ve Türkiye'de son görüştüğü kişi olarak tespit edilen 'Taylan' kod adlı T.K.'nin DNA'sına rastlandığı ileri sürüldü. T.K.'nin "20 Ocak Pazar gecesi Beyoğlu'nda bir eğlence kulübünün tuvaletinde birlikte olduk" dediği iddia edildi. T.K.'nin yeniden ifadesi alınacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tecavüze uğrayıp sonra öldürülmüş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN