Milletvekillerinin implant hakkı 8'e çıktı

Yurtdışında tedavi gören vekillerin ödemeleri artırıldı. 6 olan diş implantı hakkı ise 8'e çıkarıldı. Gazi ve Hacettepe üniversiteleri de VIP hizmet verecek

Giriş Tarihi: 8.2.2013
Meclis Başkanlık Divanı, milletvekillerinin sağlık harcamalarını masaya yatırdı. Yurtdışında tedavi gören milletvekillerinin ödemeleri artırıldı. Milletvekillerinin 6 olan dişlere implant yaptırma hakkı da 8'e yükseltildi. Önceki gün yapılan Meclis Başkanlık Divanı toplantısında gündeme gelen konu ve alınan kararlar şöyle:
Milletvekillerine 6 diş implantı yaptırma hakkı tanınıyordu. Bu sayı 8'e çıkartıldı. Bazı milletvekillerinin 3 implant yaptırmasına karşın Meclis'e 6 implant faturası kesilmesi gibi yolsuzluklar ortaya çıktı. Bunun önlenmesi için Meclis implant başına 600 lira verilmesi kararı aldı.
Gazi ve Hacettepe Üniversiteleri Meclis'e, "Hastanemizde milletvekilleri için VIP hizmet verebiliriz" başvurusu yaptı. Divan'da bu kabul edildi. İki üniversite hastanesi tedaviler için ne kadar para istediğine ilişkin liste gönderecek ve bu konuda görüşmeler yapılacak. Böylece üniversite hastanelerinden de VIP hizmet alınacak.
Meclis kampusu içinde güvenlik için kullanılan 240 kameranın her gün 30 tanesi bozulmaya başladı. Tamirata yetişemeyen Meclis yeni sistem kurulmasını benimsedi.
Yurtdışında tedavi gören milletvekillerine Sağlık Bakanlığı tarifesi üzerinden yapılan ödeme, özel hastanelerde yapılan miktara yükseltildi.
Ziyaretçilerin kulislere girmesini önlemek için ana binada kulisler üzerinde bulunan terasların camla kapatılması, kabullerin burada yapılması formülü üzerinde duruluyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milletvekillerinin implant hakkı 8'e çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN