Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saygun'a başarılı açık kalp ameliyatı

Balyoz davasında 18 yıl hapis cezası alan emekli Org. Ergin Saygun, 8.5 saat süren açık kalp ameliyatı geçirdi. Avukatı, Saygun'un tahliyesini istedi

'Balyoz Planı' davasından tutuklu olan emekli Org. Ergin Saygun, dün Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi'nde 8.5 saat süren açık kalp ameliyatı geçirdi. Ameliyata 08.00'de alınan Saygun'un kızı ve oğlu sosyal medya aracılığı ile taze kan aradı. Başarılı geçtiği belirtilen ameliyat sonrası, avukatı Saygun'un tahliyesini istedi. Hastanede elinde babasının tespihi ile bekleyen Ece Saygun, "Babamın hastanede dahi kalması riskliydi. Hastanenin bir ay önceki raporunda virüs kapabilir denilmişti. Mahkeme babamı tahliye etmedi. Korkulan oldu ve babam virüs kaptı. Babam mahkemede 'Beni öldüremeyeceksiniz' diye bağırmıştı. Bu gece ve yarın çok kritik herkesin dua etmesini bekliyoruz" dedi. Hastaneye emekli Org. Erdal Ceylanoğlu ve eski Genelkurmay Başkanı emekli Org. Yaşar Büyükanıt'ın eşi Filiz Büyükanıt da geldi.

MAHKEME RAPOR BEKLİYOR

Saygun ameliyat masasındayken kamuoyuna cezasının ertelendiğine ilişkin bilgiler yansıdı. Mahkemeden alınan bilgiye göre, ceza Yargıtay'da onanmadığı için erteleme olamayacak, tahliye yapılabilecek. Saygun'un avukatları da alınan sağlık raporu ile tahliye talebinde bulundu. Mahkeme, hastane raporunu Adli Tıp'a göndererek, Saygun'un cezaevinde kalıp kalamayacağına yönelik kesin rapor hazırlamasını istedi. Adli Tıp ise Saygun'un sağlık nedenleri ile cezaevinde kalamayacağı raporu düzenleyerek mahkemeye gönderdi. Mahkemenin, bugün karar vermesi bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saygun'a başarılı açık kalp ameliyatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN