Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Azeri öğretmen Erdoğan'dan yardım istedi

Giriş Tarihi: 12.2.2013 20:03
Azerbaycanlı öğretmen, Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev'e ulaşmak için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istedi.

Azeri Öğretmen Güleyşe Kerimova, Meclis'te gazetecilere yaptığı açıklamada, ''mazlumların hamisi'' olarak nitelediği Başbakan Erdoğan ile AK Parti TBMM grup toplantısının ardından görüştüğünü ve sorunlarını kendisine ilettiğini söyledi.

Halen Ermenistan işgali altında olan Karabağ'dan Azerbaycan'ın Gence şehrine göçmen olarak yerleştiğini ve 20 yıldır burada yaşadığını belirten Gülayşe Kerimova, parasıyla satın aldığı arazide yaptıkları evin devlet görevlilerince yıkıldığını iddia etti.

Kerimova, Azerbaycan'da birçok bakan ve milletvekili ile görüştüğünü, ancak 1 yıl önce yıkılan evlerinin ve ellerinden alınan arazilerini geri almak için sürdürdüğü mücadeleden bir sonuç alamadığını anlatarak, çocuklarının geleceği için Türkiye'ye gelerek Başbakan Erdoğan'dan yardım istediğini ifade etti.

Gülayşe Kerimova, Başbakan Erdoğan'dan, bu durumu Aliyev'e iletmesini istediğini belirterek, ''2012 yılının Mart ayında bizim evimiz haber verilmeyerek haksız yere yıkıldı. Umum Milli Liderimiz Haydar Aliyev'in göçmenlerle ilgili fermanlarına aykırı hareket ettiler. Başkanımız İlham Aliyev bu haksızlığı bilse, bize yapılan haksızlığı önler'' dedi.

Kerimova, 10 yaşındaki oğlu Şahin ile birlikte Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan da yardım istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Azeri öğretmen Erdoğan'dan yardım istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN