Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Toprak: Polisler parmağı kurtarmaya çalıştı

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, 14 Şubat'ta Fiskaya semtinde meydana gelen patlamada Mustafa Pamuk'un parmaklarının koptuğunun anlaşılması üzerine polisin parmakları bulmak ve hastaneye yetiştirmek için seferber olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 15.2.2013 13:36
Pamuk'un hastaneye kaldırılmasından sonra parmaklarının koptuğunun anlaşıldığını belirten Toprak, "İki tane parmağın olay yerinde savrulduğu anlaşılınca iki parmak da polislerin nezaretinde, genç parmaksız kalmasın diye, dikilmesi için hızlı bir şekilde hastaneye götürüldü." dedi.

Vali Toprak, 14 Şubat'ta saat 15.50 sularında Yenişehir İlçesi Fiskaya semtinde metruk bir evde meydana gelen patlamayla ilgili açıklama yaptı. Patlamanın meydana gelmesinden sonra ambulans ekiplerinin olay yerinden Mustafa Pamuk'u alarak hastaneye kaldırdığını kaydeden Toprak, daha sonra Pamuk'un parmaklarının koptuğunun belirlendiğini, polis ekiplerinin olay yerindeki parmakları topladığını söyledi. Toprak, "İki tane parmağın olay yerinde savrulduğu anlaşılınca iki parmak da polislerin nezaretinde, genç parmaksız kalmasın diye, dikilmesi için hızlı bir şekilde hastaneye götürüldü. Şu anda hastanede tedavisi devam ediyor. İki parmağın koptuğu, onun dikilip dikilemeyeceği veya bir uzuvda bir problem olup olmadığı doktorların bileceği bir hadisedir." açıklamasını yaptı.

Pamuk'un parmaklarının haricinde sol ve sağ gözünde yüzde 90 kayıp olabileceği, sol gözde ve vücudunda şarapnel parçaları olduğu yönünde ilk bilgilerin geldiğini aktaran Toprak, konuyla ilgili adli makamların soruşturmasının devam ettiğini kaydetti.

Toprak, olay yerinde tespit edilen el yapımı bombaları ise şöyle açıkladı: "5 adet metal boru içerisine hazırlanmış bomba, 2 adet yarım kola teneke kutusuna hazırlanmış el yapısı bomba, 2 adet yarım çakmak gazı tüpüne hazırlanmış el yapısı bomba, 1 adet cam kavanoza hazırlanmış el yapısı bomba, 10 adet fitil ateşlemeli parça ve basınç tesirli bomba, 4 adet atılmamış havai fişek, üzeri bant sarılı çok sayıda maytap fitilleri, iki adet açılmamış 40 adetlik torpil kutusu, 18 adet açılmış torpil kutusu, çiviler cam bilyeler, 5 litrelik bidon içerisinde yanıcı parlayıcı madde, çok miktarda içerisi boşaltılmış torpil dış kapları, torpil kutusu içerisinden çıkarıldığı düşünülen beyaz renkli toz madde"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Toprak: Polisler parmağı kurtarmaya çalıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN