Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski CHP'li vekil AK Parti'ye katıldı

Eski CHP Tunceli Milletvekili Sinan Yerlikaya ve 4 belediye başkanı AK Parti'ye katıldı.

Giriş Tarihi: 19.2.2013 14:49 Güncelleme Tarihi: 19.2.2013 14:59
AK Parti Grup Toplantısı'nda, partiye katılımlar gerçekleştirildi. AK Parti Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet ettikten sonra, partiye katılımlar olacağını kaydetti. Bahçekapılı, Eski CHP Tunceli Milletvekili Sinan Yerlikaya ile Tunceli ve ilçelerinden yaklaşık 20 kişiyi kürsüye davet etti. Erdoğan, Yerlikaya ve 20 kişiye parti rozetini taktı.

Yerlikaya, yaptığı konuşmada, Tunceli ve ilçelerinden gelen arkadaşlarıyla AK Parti'ye katıldıklarını belirterek, şöyle konuştu:

''Ülkemizin sorunlarına çözüm araması nedeniyle Sayın Başbakanımızın yanındayız. Huzur ve barış içinde refah içinde, çağdaş bir medeniyet yaratması nedeniyle yanındayız. Irkçılıkla mücadele etmesi, inanç ve etnik yapısından dolayı insanları birbirinden üstün görmemesi nedeniyle yanındayız. Etnik yapılara yönelik inkar politikası içinde olmadığı için yanındayız. Daha önceleri görmezlikten gelinen, 30 yıldan beri güneydoğuda devam eden kirli ve anlamsız çatışmayı, ülkemizin bütünlüğü içinde, inkara dönük yaklaşımlar göstermeden çözüm arayışı içine girmesi nedeniyle yanındayız. Alevi kardeşlerimizin sorunlarını köklü bir güvenceye kavuşturması nedeniyle yanındayız. Ailemin de içinde bulunduğu, 1938'de cereyan eden Dersim katliamından dolayı, Dersimlilerden özür dilediği için ve onların yüreğine su serptiği için yanındayız. Artık buradayız ve yanındayız, Allah yardımcımız, Peygamberimiz Muhammed Mustafa kılavuzumuz, Ali yardımcısı olsun diyorum.''

Erdoğan, grup konuşmasını gerçekleştirdikten sonra partisine başka katılımların da olacağını belirtti. Grup Başkanvekili Bahçekapılı'nın davet ettiği Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Kastamonu Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Mardin Ömerli Belediye Başkanı Yılmaz Altındağ ile Antalya Kahyalar Belediye Başkanı Tevfik Karav'a parti rozetini taktı.

BİRİ FENERLE DOLAŞIYOR BİRİ PARTİYİ KARIŞTIRIYOR

Yerlikaya, "CHP'nin durumu ortada, iç sorunlar ile çalkantılı dönemler yaşıyor. Kendi iç sorunlarıyla uğraşmaktan başka politika üretemiyorlar. Şu an Tunceli'de iki CHP'li milletvekili var, halka hizmet yapmayı düşünmüyorlar bile. Kamer Genç almış eline bir fener gezip duruyor, Hüseyin Aygün parti için büyük bir çalkantı yaratmış durumdu. Kurtuluş savaşında etnik temizlik yapıldı diyor. Bu nasıl bir düşüncedir anlamakta zorlanıyorum. Yıllarca CHP içinde mücadele ettim, hep halkımın yanında oldum. Ama bugünkü CHP ile halka hizmet götürmek mümkün değil. CHP sürekli iç sorunlar ile uğraşıyor, hep iç çalkantılar var, hizmet etmek akıllarından geçmiyor" demişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski CHP'li vekil AK Parti'ye katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN