Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Start: 10 Mart'ta

Muhalefetin elindeki 13 büyükşehiri alma kararında olan AK Parti, 10 Mart'tan itibaren seçim sorumlularının eğitimine başlayıp sahaya inecek

Giriş Tarihi: 23.2.2013
AK Parti, gelecek yılın mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde planlama çalışmalarını tamamladı. 10 Mart'tan itibaren "sahaya inmeye" hazırlanan AK Parti yönetimi, 26 ilde bölge toplantıları düzenleyerek, il ve ilçe seçim koordinasyon merkezi başkanlarını eğitimden geçirecek. Seçim çalışmalarının hedefinde belediye başkanı çıkartılamayan 13 büyükşehir belediyesi olacak. AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Mustafa Ataş'ın MYK'da verdiği brifinge göre çalışmalar 29 büyükşehir belediyesinde yoğunlaşacak. Geçen seçimde sayıları 16 olan büyükşehir belediyelerinin 10'unu AK Parti, 6'sını muhalefet kazanmıştı. Geçen haftalarda yürürlüğe giren Büyükşehir Belediye Yasası kapsamında yeni büyükşehir olan 13 ilden 6'sı AK Parti, geri kalan da muhalefet partilerine ait. Bu durumda muhalefetin elinde olan 13 büyükşehir için kıran kırana mücadele verilecek.

HEMŞEHRİ STRATEJİSİ

Her ilde 20-30 milletvekili görevlendirilecek. Meclis'ten kalan zamanları bu illerde geçirecek olan milletvekilleri seçilirken gönderileceği ilde hemşehrileri olup olmadığına bakılacak.

MİCROSOFT YÖNETİCİSİNİ KABUL ETTİ
Başbakan Erdoğan Ankara'da bulunan Microsoft Üst Yöneticisi Steve Ballmer'i kabul etti. Başbakanlık Merkez Bina'da dün gerçekleşen kabul yaklaşık 45 dakika sürdü. Görüşmeyle ilgili bir açıklama yapılmadı. Başbakan Erdoğan akşam saatlerinde İstanbul'a gitti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Start: 10 Mart'ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN