Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç 'lının öldürüldüğü kat ilk kez görüntülendi

'te 9 Ocak'ta 3 'lı kadınının öldürüldüğü binanın katı ilk kez görüntülendi. AA'nın görüntülediği katta, polisin kapının her yerinde parmak izi aradığı ve olaydan 4 gün sonra burayı mühürlediği dikkat çekiyor.

Giriş Tarihi: 25.2.2013 11:52 Güncelleme Tarihi: 26.2.2013 09:22
Anadolu Ajansı, Fransa'nın başkenti 'te; Fidan Doğan, Leyla Söylemez ve 'nın kurucularından Sakine Cansız'ın öldürüldüğü Rue La Fayette 147 numaradaki Kürdistan Enformasyon Merkezi'nin bulunduğu birinci katı görüntüledi.

Eski tip dar ve tahta merdivenle çıkılan katta üç daire bulunuyor. Ön cepheye bakan merkezin kapısında cinayetin ardından yoğun bir şekilde parmak izi arandığı dikkati çekiyor. 9 Ocak'ta işlenen cinayetin polise bildirildiği 10 Ocak'ta başlatılan olay yeri inceleme ve diğer işlemlerin dört gün boyunca sürdüğü belirlendi. Kapı üzerine bırakılan bilgi notunda 2013/09 dosya numarasıyla olay yerinin 14 Ocak'ta mühürlendiği belirtiliyor.Notta "kurbanı"kısmına "Doğan Fidan ve diğerleri" yazılırken, olay için "cinayet" ifadesi kullanılıyor. Notta ayrıca, "147 rue La Fayette birinci kat sağ taraf soldaki kapı ve Kürdistan Enformasyon Merkezi (CIK)" bilgisine de yer veriliyor. Binanın önündeki kaldırımda ise öldürülen 3 kadının resimlerinin bulunduğu çelenkler ve mumlar bulunuyor.

Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez, geçtiğimiz 9 Ocak'ta gündüz saatlerinde başlarından vurularak öldürülmüş, 10 Ocak sabahı erken saatlerde cesetlerin bulunması üzerine polisin başlattığı soruşturma kapsamında Ömer Güney isimli bir kişi, "baş şüpheli" olarak tutuklanıp cezaevine konulmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç PKK'lının öldürüldüğü kat ilk kez görüntülendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN