Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nın 21. yılı

Giriş Tarihi: 26.2.2013 09:28
Nevşehir Öğrenci ve Gençlik Derneği Başkanı Yrd. Doç.Dr. Özden Taşğın, Ermeniler tarafından 26 Şubat 1992 tarihinde Hocalı halkına yapılanların bir soykırım olduğunu söyledi.

Taşğın yaptığı açıklamada, Azerbaycan'ın Yukarı Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında 26 Şubat 1992 yılında Ermenistan ordusunun sivil, kadın, çocuk, yaşlı ayırımı yapmadan 613 kişiyi en ağır işkenceler uygulayarak soykırıma tabi tuttuğunu kaydetti.

Taşğın, 'Hocalı'da Türk soydaşlarımız yakılmış, birçoğunun kafa derileri yüzülmüş, gözleri oyulmuş, kulakları, burunları ve kafaları ile vücutlarının çeşitli uzuvları kesilmiştir. Aynı vahşetten hamile kadınlar ve çocuklar bile nasibini almıştır. Ermeniler tarafından Hocalı'da gerçekleştirilen bu vahşet, tam manası ile bir soykırımdır. Bu vesile ile Türk Milletini Hocalı Soykırımının yıl dönümü münasebeti ile birliğe ve dirliğe davet ediyorum. Bu olay zihinlerde yaşatılmalıdır. Hayatını kaybeden tüm soydaşlarımıza ve zulme uğrayan tüm mazlum milletlere Allah'tan sabır ve rahmet diliyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hocalı Katliamının 21. yılı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN