Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK ile ilişkisini kabul etti

Sanatçı İbrahim Tatlıses'in uğradığı saldırıya ilişkin davada sanıklar mütalaaya karşı savunmaya başladı. Örgüt üyeleri ile ilişki kurduğunu ve şifreli haberleşme yaptığını kabul eden sanık, bunlarda suç unsuru içeren herhangi bir şey bulunmadığını ileri sürdü.

Giriş Tarihi: 26.2.2013 15:23 Güncelleme Tarihi: 26.2.2013 17:51
İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada mahkeme başkanı, mütalaa verildiğini hatırlatarak taraflardan savunmalarını istedi. Tatlıses'in avukatı Ahmet Küçük, sanık Uçmak'ın olaydan pişmanlık duymadığını, tehdit içerikli ifadeler kullandığını belirterek tahrik indirimi yapılmamasını istedi.

Olayla hiçbir ilgisi bulunmadığını ileri süren sanık Uçmak, suçun üzerine yıkılmaya çalışıldığını savundu. Uçmak, "Gerçek suçlular dışarıda. Avukat pişman olmadığımı söylüyor. İşlemediğim suçtan neden pişman oluyum. İbrahim Tatlıses'in ifadelerinde de yer alıyor. '2004 yılında cezaevinden çıktıktan sonra ne aradı ne sordu' diyor." dedi.

Sanık Nihat Şimşek, terör örgütü PKK ile ilişkisi olduğunu kabul etti. Kuzey Irak'a 4-5 kez gittiğini söyleyen Şimşek, "Çalışmak amacıyla gittim. Evet orada örgüt üyeleri ile ilişki kurdum. Ama benim gidiş amacım ekonomikti." dedi.

Kendilerine komplo kurulduğunu ileri süren Şimşek, "O dönemde genel seçim vardı. İbrahim Tatlıses de adaylık başvurusu yapmıştı. Urfa'daki oyları AK Parti'ye kaydırmak için ucuz bir komplo kuruldu." diye konuştu.

Şifreli haberleşme yapığının iddia edildiğini hatırlatan Şimşek, "Örgüt ile şifreli haberleşmelerim oldu. Ama bunların hiçbirinde suç içerikli bir şey yoktur. Zaten bunları ifade etmiştim. Ayrıca Kuzey Irak'ta 40 derecede çalışarak biriktirdiğim 300 dolara polis el koydu. Paramı istiyorum." ifadelerini kullandı. Sanık Şimşek, dosyalarının Tatlıses'e saldırı davasından ayrılmasını talep etti. Sanıkların ardından avukatlar söz aldı. Müvekkillerinin tahliyesini ve beraatini isteyen avukatlar mütalaaya karşı savunma için süre talebinde bulundu.

DAVA ERTELENDİ

Sanatçı İbrahim Tatlıses'in uğradığı saldırıya ilişkin dava mütalaaya karşı savunmaların alınmasından ardından ertelendi. İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, Abdullah Uçmak'ın da aralarında bulunduğu 7 tutuklu sanık ile bazı tutuksuz sanıklar hazır bulundu. Sanık ve sanık avukatları mütalaaya karşı savunmalarını yaptı. Duruşmada söz alan bazı sanıklar mütalaaya karşı ayrıntılı savunma yapmak için mahkemeden süre talep etti. Mahkeme süre talep eden sanıklara mütalaaya karşı savunmalarını hazırlaması için süre vererek duruşmayı erteledi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK ile ilişkisini kabul etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN