Erdoğan: Baldıran zehrini de içerim

Muhalefeti "Şehit gelsin diye ellerini ovuşturuyorlar" diye suçlayan Erdoğan çözüm için her yola başvuracaklarını belirterek "Baldıran zehri içeriz" dedi

Giriş Tarihi: 27.2.2013
, görüşmeleri ile başlayan çözüm süreciyle ilgili kararlı konuşarak, "Biz çözüm için her yola başvururuz. Baldıran zehrini içmekse, biz o baldıran zehrini içeriz, yeter ki bu ülkeye huzur gelsin" dedi. AK Parti'nin TBMM grup toplantısında konuşan Erdoğan şu mesajları verdi:
Bugün çözüm sürecinde BDP'li milletvekillerinin İmralı'ya gitmesine Adalet Bakanlığımız eğer izin veriyorsa bunun tek nedeni 'Acaba bu yolda adım atılabilir mi?' düşüncesi. MHP bunu da istismar ediyor. Biz çözüm için her yola başvururuz. Kayseri'de ifade ettim, baldıran zehri içmekse, o baldıran zehrini de içeriz yeter ki bu ülkeye huzur gelsin, refah gelsin.
Milletimiz bize güvensin, biz bu ülkede etnik yapılar üzerinden ayrıma müsaade etmeyecek tek partiyiz. Kanın durması için hiç bir sorumluluk almayan bu fırsatçıların tezgahına asla gelmeyin. Savaş kolay, barış ise zordur. Biz zora talibiz.
Bu süreçte ne acıdır ki siyasi partilerden, medyadan, sanatçılardan, bu ülkenin aydınlarından yeterli desteği alamadık ama almayı bekliyoruz. Milliyetçilik kavramı kardeşlerin birbirine doğrulttuğu silah haline getiriliyorsa, buna hiç kimse sesini çıkarmıyorsa, bundan hiç kimsenin şikayet etme hakkı da olmaz. Ama milletimizin bizimle olduğunu biliyoruz.
Benim 'Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız' sözlerim üzerine CHP Genel Başkanı, 'Bu sözleri Rize'de söyleyemezsin' dedi. Kendi içinde haddini, kendini, ceddini bilmez tipleri barındıran bir Genel Başkan'dan bir şey olmaz... Eğer cesareti varsa o İzmir milletvekilini alsın o düşünceleri Tunceli'de, kendi memleketinde dile getirsin. Biz Mardin'de söylediğimizi İstanbul'da, Ankara'da söylüyoruz. Yakında Rize'ye gideceğim, iyi takip etsin beni Rize'de de söyleyeceğim.

SEVSİNLER SENİ

Buyur Tunceli'ye git, televizyon programında söylediğin millet tanımını Tunceli'ye yap, seni o zaman görelim. 'Milliyetçilik ve ulusalcılık aynı şeylerdir' diyor. Biri eski dildeymiş biri yeni dildeymiş... Sevsinler seni.
CHP, MHP, BDP bugüne kadar kanın durması için sorumluluk üstlenmediler. Eğer bundan sonra da sorumluluktan kaçarlarsa, her damla akan kan onların eline, yüzüne bulaşacaktır. Onlar 'şehit cenazesi gelsin istismar edelim' diye ellerini ovuştururken, biz kan akmasın diye çırpınacağız. Erdoğan toplantıda 1940'ta Maarif Matbaası'nda basılan "Türk Antropoloji Enstitüsü Tarihçesi" kitabında yer alan, rafları kafatasları ile dolu laboratuvar fotoğraflarını milletvekillerine gösterdi ve 10 bölgeden kafatası toplandığını söyledi.

ERDOĞAN AİLESİNDE ACI KAYIP
Başbakan Erdoğan'ın eniştesi Ziya İlgen'in babası Mehmet İlgen (84), Balıkesir'in Erdek ilçesinde vefat etti. Mehmet İlgen dün törenle toprağa verildi.

ERBAKAN'I ANDI
Erdoğan, 27 Şubat gününün eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın ölümünün 2. yılı olduğunu anımsatarak "Mekânı cennet olsun" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Baldıran zehrini de içerim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN