'Tutanaklar yok hükmünde'

Giriş Tarihi: 2.3.2013
İmralı notlarının yayımlanması Ankara'da deprem etkisi yarattı ve arka arkaya toplantılar yapıldı. İlgili bakanlıklarda konu değerlendirildi. MİT'in tuttuğu görüşme notlarının tamamı Başbakanlığa iletildi. "BDP'lilerin görüşme notlarına kendi fikirleri ve anekdotlarını ekleyerek yeni bir tutanak oluşturduğu" görüşü dile getirildi. Diğer bir görüş de, "Böyle düşünülmesi istendi" şeklinde oldu. Açıklamayı ise konunun muhatabı BDP eşbaşkanların yapması görüşü ortaya çıktı.

'ÇÖZÜM İSTEMEYEN OLABİLİR'
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Çözümden rahatsız olan, istemeyen, Türkiye'nin terör belasıyla daha uzun yıllar meşgul olmasını isteyen çevreler olabilir. Biz milletimizden aldığımız talimat çerçevesinde yolumuza devam edeceğiz" dedi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ise "Suiistimallerin kimseye faydası olmaz" diye konuştu.

'YALAN YANLIŞ NOTLAR'
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan ise dünkü köşe yazısında "Yalan yanlış şekilde tutulan bazı notların veya değerlendirmelerin basınla paylaşılması ve çözüm sürecinin muhtevası olarak takdim edilmesi çok büyük aymazlıktır" dedi. Akdoğan "Önemli olan Öcalan'ın hazırlayarak verdiği taslak metindir. Süreç açısından yayınlanan metin tamamen keenlemyekün (yok hükmündedir.) ifadelerini kullandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tutanaklar yok hükmünde'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN