CHP'de toplu istifa

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli il yönetimi, 11 kişinin istifasının ardından tüzük gereği düştü.

Giriş Tarihi: 4.3.2013 12:31 Güncelleme Tarihi: 4.3.2013 14:01
CHP Denizli İl yönetiminde istifa depremi yaşanıyor. CHP Denizli İl Başkanı Yıldırım Aycan'la görüş ayrılığı yaşayan yönetim kurulu üyeleri Kerim Kıvrak, Recep Oktay, Özgül Okutan, Mehmet Ali Orpak, Nurdoğan Tokat, Serkan Tüydür, Burak Altın, Rahmi Değirmencioğlu, Canan Selamoğlu, Zekai Demiray ve Mehmet Arslan istifa etti. İstifaların ardından Denizli il yönetimi düşerken, genel merkezin 45 gün içinde olağanüstü genel kurul yapılması için Denizli İl Başkanı Yıldırım Aycan'ı aradığı belirtildi.

İstifa eden CHP'li yönetim kurulu üyeleri CHP Denizli İl Teşkilatı'nda basın toplantısı düzenleyerek istifaları ile ilgili bilgi verdi. İstifa eden yönetim kurulu üyeleri adına konuşan Mehmet Ali Orpak, 10 Haziran 2012'de yapılan genel kurulla göreve geldiklerini hatırlattı. O günden bugüne kadar etkili bir çalışma yapamadıklarını belirten Orpak, 'Yönetim olarak yeterince uyumlu çalışamadık. CHP'nin Türkiye'nin tek umudu ve tek seçeneğidir. Yaklaşan yerel seçimler tüm yurtta olduğu gibi Denizli için de önemli. Bunun bilinciyle örgütümüzün önünü açmak ve uyumlu çalışacak daha güçlü bir yönetim için 11 yönetim kurulu üyesi olarak istifa ediyoruz' dedi.

Şimdiye kadar sorunları çözmek için çok uğraştıklarını belirten Orpak, şunları söyledi: 'Çabalarımız maalesef sonuç vermedi. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde sorunları daha da artıracağını düşündük. 11 arkadaşımızla bu kararı aldık. 20 kişilik yönetim kurulunda 11 kişinin istifa etmesiyle yönetim düşmüş oluyor. Bundan sonra tüzük işleyecektir. Genel merkezin vereceği kararla yeni bir geçici yönetim kurulu atanacaktır. 45 gün sonra da genel kurula gideceğiz.'

Şu an başkanlığı düşünmediğini belirten Mehmet Ali Orpak, son kararı genel merkezin veceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de toplu istifa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN