Samatyalıların kâbusu yakalandı

İstanbul'da 3'ü Ermeni 5 yaşlı kadına saldıran ve birini öldüren Ermeni asıllı zanlı Murat Nazaryan yakalandı. Öldürülen Maritsa Küçük'ün çantasındaki zarfın üzerinde kan örneği bulunan Nazaryan tutuklandı

İstanbul Samatya'da, 3'ü Ermeni 5 yaşlı kadına saldıran ve 87 yaşındaki Maritsa Küçük'ü öldüren Murat Nazaryan'ın 4 ay sonra Fatih'te yakalandı. Samatya'da korkulara neden olan süreç, 1 Kasım 2012'de Fatih'te yaşayan Gönül A.'nın saldırıya uğramasıyla başladı. 28 Kasım'da yine Fatih'te Tuivant A. (87) bıçaklı saldırıya uğradı, ziynet eşyaları çalındı. Şişli'de 17 Aralık'ta Vehbiye Ö.'nün (80), elektrikçi olduğunu söyleyerek evine hırsızlık için giren bir kişi tarafından boğazı falçatayla kesildi. 28 Aralık'ta da Samatya'da Maritsa Küçük (87), tek başına yaşadığı evinde bıçaklanarak öldürülüp ziynet eşyaları çalındı. Son olarak yine Samatya'da Sultan A. (83) bıçaklı saldırı sonucu yaralandı. Saldırıların aynı kişi tarafından yapıldığı belirleyen polis, güvenlik kameraları ve görgü tanıklarının ifadeleriyle saldırganın eşkalini belirledi. Saldırganı yakalamak için bölgede 155 Güven Timi, 55 resmi, 25 motosikletli polis ve 20 cinayet masası dedektifi görev yaptı. Zanlı Murat Nazaryan (38), önceki akşam Vefa'daki Birlik Pansiyon'da yakalandı. 1 aydır pansiyonda çalışan Nazaryan'ın iki hırsızlıktan sabıkalı olduğu ortaya çıktı. Öldürülen Küçük'ün çantasındaki zarfın üzerinde bulunan kan örneği ile Nazaryan'ın kan örnekleri birebir uyuştu.

TUTUKLANDI
İlk başta suçlamaları reddeden Nazaryan delillerin gösterilmesinin ardından suçunu itiraf etti. 4 olayın faili olduğu delillerle belirlenen Nazaryan'ı, Sultan A.'ya yönelik son saldırıya şahit olan T.Z., teşhis etti. Nazaryan, sorgusunun ardından İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. Emniyetten çıkışında "Neden vatandaşlarınıza saldırdınız?" sorusuna "Hatırlamıyorum" diye yanıt veren Nazaryan savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından "kasten adam öldürmek" suçundan tutuklandı.

PANSİYONDA ÇALIŞIYORDU
Pansiyonun sahibi K.A., Nazaryan'ı yaklaşık 2 yıldır tanıdığını belirterek, "Parası olmadığını bildiğim için 'Bodrum katta bir oda var orada kal' dedim. Sonra da çay ocağımda çalışmasını söyledim. Günde 20 lira yevmiye veriyordum. Geçen cumartesi günü polisler geldi. Bir robot resim gösterdiler. Robot resmi görünce bir an Murat'a benzettim ve polislere söyledim. Polisler'de Murat'ı gözaltına aldı. Beni de emniyete çağırdılar. O arada Murat'a polislerin yanında 'Oğlum sen mi öldürdün' diye sordum. O da bana 'Hatırlamıyorum' diye cevap verdi. Çok şaşırdım. Son dönemde namaza başlamıştı. Öyle şeyler yapacak birine de benzemiyor" dedi. Pansiyonda kalan ve adını söylemek istemeyen bir kişi ise Nazaryan'ı uzun süredir tanıdığını belirterek "Kimi kimsesi yok. Ermeni kökenli. Zengin akrabaları olduğunu ancak kendisine sahip çıkmadıklarını söylüyordu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samatyalıların kâbusu yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN