Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bu olayın iç yüzünü açıkla'

Giriş Tarihi: 6.3.2013
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan'a İmralı tutanaklarıyla ilgili "konuşması" çağrısını yinelerken, "Sana güvenimiz yok, sicilin bozuk" dedi. "Tayyip Erdoğan, olayın iç yüzüyle ilgili en küçük açıklama yapmış değil" diyen Kılıçdaroğlu, Ankara'ya çeşitli illerden gelen 2-B orman arazileri satışı mağduru kadınlardan ikisini kürsüden konuşturdu. Kılıçdaroğlu, grupta şu mesajları verdi:
Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en utanç verici belgelerinin basında yer almasının üzerinden 6 gün geçti. Bu tutanakların basına yansımasından sonra sabırla ve ısrarla Recep Tayyip Erdoğan'a soruyorum; ortaklardan biri olan Abdullah Öcalan bugüne kadarki sürecini açıkladı. Sırada ortağın diğeri var. Öcalan'ın bu süreçteki ortağı Recep Tayyip Erdoğan, sen de bir konuş bakalım; sen ne diyorsun? Tayyip Erdoğan, ısrarla, 'konuşmayacağım' diyor. Bugün de grupta, 'Ben konuşmayacağım, kimse konuşmasın' diyor. Kim konuşacak? Abdullah Öcalan.
Millet kendi kaderi üzerine yapılan pazarlık ve anlaşmaları terör örgütü liderinin ağzından öğrenmek gibi bir zillete mahkum edildi. Tayyip Erdoğan, olayın iç yüzüyle ilgili en küçük açıklama yapmış değil. Söylediği tek şey var: 'Bana güvenin'. Bu talebi, Tayyip Erdoğan'ın milletimizden şu ana kadar talep ettiği en orantısız taleptir. Recep Tayyip Erdoğan biz sana güvenmiyoruz çünkü biz yalancılara güvenmeyiz. Senin sicilin bozuk. 'Görüşüyorsun' dedik, kalktın bizi şerefsizlikle suçladın.
Gazetelere baskı uyguluyor. Bir taraftan özgürlükten söz ediyor. Öbür taraftan iki gazetecinin işine son verin diyor. 12 Eylül döneminde direndiniz. 12 Mart döneminde direndiniz. AKP darbesine de direnin.
Benim umudum kadınlardır. Türkiye'yi de değiştireceklerdir
2-B arazisinin orman köylülerine bedelsiz olarak verilmesi, üzerinde ev olan, tarımla uğraşılan arazinin emlak vergisi değeri karşılığı verilmesini önerdik. 'Ben her türlü milliyetçiliği ayaklarımın altına aldım' diyen adam, toprağa sahip olmanın ne olduğunu bilemez. ANKARA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu olayın iç yüzünü açıkla'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN