’den heyetinin ilk fotoğrafı

Giriş Tarihi: 6.3.2013 15:09 Güncelleme Tarihi: 6.3.2013 16:22

Abdullah Öcalan'ın mesajlarını 'e götüren milletvekilleri ile PKK yöneticilerinden Murat Karayılan’ın görüşme fotoğrafı örgüt çizgisindeki yayın organlarında yayınlandı.

Pervin Buldan, Altan Tan ve Sırrı Süreyya Önder'den oluşan heyetinin açıklamasına göre 'de yapılan PKK görüşmesi 1 Mart günü gerçekleşti. Bu görüşmede çekilen fotoğrafta masanın başında PKK yöneticilerinden Murat Karayılan bulunuyor. Solunda ise sırasıyla milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Ahmet Türk, BDP'li Altan Tan ile KCK Türkiye sorumlusu Sabri Ok görülüyor.


BARIŞ SÜRECİ EMİN ADIMLARLA YÜRÜYOR

PKK'ya yakın bir internet sitesinde yer alan açıklamalarında Karayılan, rehin tuttukları kamu görevlilerinin bir hafta içinde serbest bırakılacağını açıkladı.

"İlk kez Eşbaşkanlar düzeyinde bir BDP heyeti alanımıza gelmiştir. Kendileriyle görüşme yapıldı. Öcalan'ın mektubunu ilettiler" diyen Karayılan, Öcalan'ın mektubu konusunda önemli oranda bir kanaat oluştuğunu söyledi.

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Kandil'in cevabını Nevruz'dan önce Öcalan'a ileteceğini söyledi. Tan, "Dolayısıyla süreç şu ana kadar normal yolunda ilerliyor, bütün sıkıntılara rağmen. Onun için en azından şu ana kadar bu sürecin bozulmamasından dolayı sevinçliyiz, gelecekten de ümitliyiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kandil’den BDP heyetinin ilk fotoğrafı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN