Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte 'nın ölüm raporu

ABD'li cinayetinde beklenen raporun detayları ortaya çıktı...

Giriş Tarihi: 7.3.2013 09:57 Güncelleme Tarihi: 7.3.2013 10:03
Adli Tıp sis perdesini araladı: Ölüm sebebinin başına aldığı tek darbe olduğu kesinleşti. Akşam gazetesinden Ercan Öztürk'ün haberine göre, tecavüz izine rastlanmadı. Kanında uyuşturucu bulunmadı

Fotoğraf çekmek için geldiği İstanbul'da kaybolduktan 12 gün sonra cesedi bulunan ABD'li Sarai Sierra cinayetinde Adli Tıp Kurumu Morg İhtisas Dairesi'nin incelemesi tamamlandı. Yazım aşamasında olan raporun detaylarına ulaşıldı:

Sierra'nın kafasına aldığı darbe sonucu travma nedeniyle öldüğü kesinleşti. Vücudunda herhangi bir darp izine rastlanmadı. Ancak bazı bölgelerinde taşımaya bağlı çiziklerin oluştuğu belirlendi.

ANALİZ İKİ GÜNDE

Genç kadının kardeşi David Jimenez'den kimliklendirme için DNA örnekleri alındı. Sierra ile Jimenez'in DNA'larının tutmasının ardından uzmanlar kimliklendirmeyi tamamladı.

Daha sonra Sierra'nın cesedi ve iç çamaşırları üzerinden örnekler alındı. Takip eden iki günde ise şüphelilerden alınan örneklerle karşılaştırılması yapıldı. İnceleme sonunda Sierra'da herhangi bir olgusuna rastlanmadı.

RAPOR YAZILIYOR

Sierra'nın kanında ilk bulgulara göre uyuşturucu bulunmadı. Derinlemesine inceleme ise Kimya İhtisas Dairesi'nde yapılacak.
Burada yapılacak son incelemenin ardından raporun en geç 20 gün içinde yazılıp savcılığa gönderilecek.

AMERİKALILAR SIERRA'YI SORDU

Başkanı Doç. Dr. Haluk İnce'nin geçen hafta ABD'de yapılan Adli Bilimler Akademisi paneline katıldığı öğrenildi. Panel sonrası ABD'li uzmanların Sierra ile ilgili yapılan çalışmayı merak etmesi üzerine İnce, Adli Tıp'ın ileri teknolojisinin cinayetle ilgili ipuçlarını kısa sürede adli makamlara ulaştırdığını aktardığı öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Sarai Sierra'nın ölüm raporu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN