Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkinci bir Habur istemiyoruz

Giriş Tarihi: 8.3.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, Devlet Başkanı Yardımcısı ile düzenlediği ortak basın toplantısında PKK'nın elindeki kamu görevlileri serbest bırakılırken ikinci bir Habur'un yaşanmaması uyarısı yaptı.Erdoğan sorulara şu yanıtları verdi:
(Tutanaklar) Medya dünyasından bazı arkadaşlar bu sızdırmayı kimler yapmış bunu açıklayabilirler ama biraz sabır gerekecek. Onların açıklamaları gerekir. Dürüstlük de bunu gerektirir. Açıklamadıkları takdirde biz açıklayabiliriz diyorum biraz sabretmek lazım.
(PKK'nın elindeki kamu görevlilerinin serbest bırakılması) İlgili birimlerimiz süreci takip ediyor. Verilen tarihler var. Temenni ederim ki çok gecikmeden bu kardeşlerimizi bırakmış olurlar. Bunun bir şova dönüştürülmesini arzu etmiyoruz. İkinci bir Habur yaşamak istemiyoruz. Şu çözüm sürecine bir gölge düşmeden bu iş başarılsın istiyoruz. Bütün dert bu sürecin başarılı bir şekilde sürdürülmesidir.
(CHP-Esad görüşmesi) Esad Türk hükümetinden tabi ki şikayet edecektir fakat bu ülkenin ana muhalefet partisi üç milletvekilini bu diktatör, zalim ile ne için görüşmeye gönderiyor. Türk hükümetini BM'ye şikayet edecekmiş. 250 bin insanı topraklarımızda barındırdığımız için mi şikayet edecek. O bildiğini hangi yoldan yapacaksa yapsın bizim abdestimizden şüphemiz yok, namazımızdan da şüphemiz yok. Her türlü lojistik desteği vermeye devam edeceğiz. ANKARA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkinci bir Habur istemiyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN