Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeli'den 4.Yargı Paketi yorumu

Giriş Tarihi: 9.3.2013 15:36

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'ye sunulan 4.Yargı Paketi ile ihanet olayının hukuki bir zemine kavuşturulmak istendiğini ve ihanet olgusuna TBMM'nin de ortak edilmeye çalışıldığını iddia etti.

Devlet Bahçeli, partisinin Genel Merkezi'ndeki Siyaset Okulu ve Liderlik Okulu'nun. 8. Dönem Açılışı'nda, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Bahçeli, bir gazetecinin, 4. Yargı Paketi ile ilgili BDP'nin bir önerge vereceğini, MHP'nin de buna ilişkin bir önerisinin olup olmayacağını sorması üzerine, ''Sorunuzda BDP ile MHP'yi mukayese eden bir yaklaşımı yadırgadığımı ifade etmek isterim. BDP'nin görüşleri üzerinde bizden bir mütalaa istemeniz çok yanlış ve yakışıksız olmuştur.'' dedi.

"TELGRAFIN TELLERİNE KONAN KUŞLARI TEKER TEKER AYIKLAYACAĞIZ"

İmralı ve Kandil arasında bir hat çizilmek suretiyle bir ihanet olayının hukuki bir zemine kavuşturulmak ve İmralı'nın taleplerine karşılık bulması açısından bir dizi hukuki tekliflerin, Bakanlar Kurulu'nda görüştükten sonra TBMM'ye taşınmaya, ihanet olgusuna TBMM'nin ortak edilmeye çalışıldığını iddia eden Bahçeli, "MHP, TBMM'ye gelen ülkemizin sosyal ekonomik sorunlarına yönelik yeni düzenlemelere ihtiyaç duyulduğu anda 51 milletvekilimizle gerekli katkıları sağlanmaktadır fakat Büyükşehir Yasa Tasarısı'nda olduğu gibi, bazı Anayasa değişikliklerinde olduğu gibi yasa teklifleri geldiğinde, MHP milletvekilleri tüm hassasiyetlerini ortaya koymak suretiyle Türkiye'yi felakete, zarar sürükleyecek bir değerlendirmeyi eleştirmek suretiyle, yerine doğru bildiklerini teklif etmek suretiyle Meclis faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu çerçevede 4. Yargı Paket adı altında Meclis'e sunulacak böyle bir teklif, Meclis Genel Kurulu'na indiğinde arkadaşlarımız aynı hassasiyet çerçevesinde değerlendirmelerde bulunacak ve İmralı-Kandil arasında çekilmiş olan telgraf tellerine konan kuşları teker teker ayıklamak suretiyle olayı ülkemiz açısından yorumlayacaktır." diye konuştu.

"BAŞBAKAN'IN ÇELİŞKİLER DÜNYASININ BİR BAŞKA ÜRÜNÜ"

Bir basın mensubunun ''BDP milletvekillerinin terör örgütüyle kucaklaşması tepkiye neden olmuştu ve Meclis'te Başbakan, 'gereğini yaparız' demişti ancak herhangi bir işlem yapılmadı. Son olarak Kandil'de çekilmiş bir fotoğraf karesi var. Onu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' şeklindeki sorusunu da şöyle cevapladı: ''O, Sayın Başbakan'ın çelişkiler dünyasının bir başka üründür. PKK terörist mensuplarıyla kucaklaşmasından dolayı çok seçici davranan, hatta İmralı'ya göndermekle de böyle göndermek doğru değil diye reddeden, şimdi İmralı yolcularını kendi elleriyle ve devletin imkanlarıyla Kandil'e taşımak suretiyle bu çelişkili hayatını devam ettirmektedir. TBMM'nin mensubu sıfatını taşıyan zevatın bir ihanet odağı olarak Türk bayrağı dikilmesi gereken bir yere milletvekili sıfatlarıyla gitmelerini Türk milletinin kabullenmesi mümkün değildir. Bunlar Yüce Divan'lık olaylardır. Başta Recep Tayyip Erdoğan Bey olmak üzere bir gün bunun sorgulanması mutlaka yapılacaktır. Bu bakımdan şiddetle kınadığımızı ifade ediyoruz.''

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in, Karabük Ülkü Ocakları'nın esnafa dağıttığı veda hutbesiyle ilgili, 'Keşke bir tane de Devlet Bahçeli'ye verselermiş' şeklindeki sözlerini de değerlendiren Bahçeli, ''Bunlar yakışık olmayan, TBMM Başkanlığı yapmış, bakanlık yapmış değerli bir siyasetçinin ağzından çıkması gereken sözler değil. Herhalde bunları okuması gerekenleri şahsen biliyor da onlara bizi de ortak etmek istiyor.'' ifadelerini kullandı.

"BİZİM POLİTİKALARIMIZDA TAKLİT YOKTUR"

Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, gündemdeki konulara ilişkin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yaptığı görüşmelerle ilgili bir soru üzerine de ''Bizim politikalarımızda taklit yoktur. Birileri bir şey yaptı diye bunun benzerini biz yapacağız diye bir davranış içerisinde hiçbir zaman bulunmadık. Bundan sonra da bulunmayacağız. MHP inandığı yolda kararlı şekilde gitmektedir, böyle de devam edecektir.'' şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeli'den 4.Yargı Paketi yorumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN