Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Halkım süreci benimsemiş

'te "Etnik milliyetçilik yapsam Arap kızıyla evlenmezdim" diyen Erdoğan, çözüm süreci için net konuşarak, "Silahlarınızı ayağınızın altına alacaksınız" vurgusu yaptı

Giriş Tarihi: 10.3.2013
, Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Arap, Süryani ayırt etmeden tüm kesimlere eşit mesafede olduklarını belirterek, "Ben sevmesem 'ten bir Arap kızıyla niye evleneyim" dedi. Siirt'te ve Silopi'de katıldığı açılış törenlerinde çözüm sürecini de anlatan ve "Silahlarınızı ayağınızın altına alacaksınız" diyen Erdoğan, bütün illerde çalışmalarına devam ettiğini belirterek "Elhamdülillah her şey gayet güzel. Halkım çözüm sürecini benimsemiş" diye konuştu. Erdoğan, şu mesajları verdi:
Çözüm sürecinin içerisindeyiz ve hepinizin bize destek olacağına inanıyoruz. Çok kan, çok can verdik. Bizim dinimizde can almak haramdır. Bir insanı öldürmek tüm insanlığı öldürmek gibidir. Ama bu teröristlerin böyle bir derdi var mı? Bunların dinle diyanetle bir alakası var mı? Yapılacak tek iş var; silahlarınızı, ayaklarınızın altına alacaksınız. Siyasetinizi parlamentoda yapacaksınız. Fikriniz varsa fikrinizi dile getireceksiniz, düşünceniz varsa düşüncenizi dile getireceksiniz. İşte bunu yaptığınız anda muhatap bulursunuz.
Çözüm süreci yoluna 'bedeli ne olursa olsun, gerekirse baldıran zehiri içeriz' diyerek çıktık. Etnik milliyetçiliğe, bölgesel milliyetçiliğe, dinsel milliyetçiliğe ilk günden beri karşıyız.

'ARAP KIZI ALDIM'
Ben Kürt kardeşimi seviyorum, Arap kardeşimi de seviyorum, Türk kardeşimi de seviyorum. Hiçbirisi arasında ayrım yapmıyorum. Hepsine aynı mesafedeyim. Ben eğer bu ayrımı yapsaydım, Siirt'ten bir Arap kızıyla niye evleneyim, evlenmezdim. Bu, bu işin en açık ispatıdır.
Hepimiz bu topraklarda kendimize yer bulduk. Hepimizin barınacağı yer var burada. Yeter ki art niyet olmasın.
Bütün illerde çalışmalarıma devam ediyorum, her hafta bir yerde oluyorum. Elhamdülillah her şey gayet güzel. Halkım çözüm sürecini benimsemiş. Şimdi el ele vereceğiz, bölmek isteyenlere prim vermeyeceğiz. Teröre prim vermeyeceğiz. Bu süreç, sizin refah ve mutluluğunuz içindir. Bu ülke o baharı yaşayacak inşallah.

TERÖR MAĞDURUNA ZİYARET
Dün ilk kez milletvekili seçilişinin 10'uncu yıl dönümünü yine Meclis'e girdiği yer olan Siirt'te kutlayan Başbakan Tayyip Erdoğan, yaptığı konuşmalarda Siirt halkına "Bu kardeşinize her zaman kalbinizi açtınız. Eniştenize her zaman sahip çıktınız" diye teşekkür etti. Erdoğan, 2011'de terör örgütünün sivil bir araca yönelik düzenlediği saldırıda sakat kalan Gülcan Olgaç ve ailesini de evlerinde ziyaret etti. Daha sonra Aydınlar İlçesi'nde iş adamı Ethem Sancak'ın evine giden Erdoğan, Tillo'da da din adamlarıyla bir araya geldi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Halkım süreci benimsemiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN