Gözler 'a çevrildi

Giriş Tarihi: 12.3.2013 12:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2013 12:39

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, terör örgütü tarafından serbest bırakılacak kamu görevlileri ile ilgili bir pazarlığın olmadığını söyledi.

Beşir Atalay, "Bunlar süreçle ilgili iyi niyet gösterileri. Şu anda heyet 'da. Sınırdan karşı tarafa geçiş yaptılar. Oradaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu gün olabilir yarın olabilir, teslimler gerçekleşecek. Burada da hazırlık yaptılar. Gelişmeleri oradan takip edeceğiz." dedi.


BAKAN GÜLER: BU AKŞAM GELECEKLER


İçişleri Bakanı Muammer Güler, kaçırılan kamu görevlilerinin bu akşam ya da yarın sabah Türkiye'ye geleceklerini belirterek, "Sabah 07.50 itibarıyla 6 kişilik bir heyet Habur'dan çıkış yaptı. Herhangi bir propagandaya ya da başka bir görüntüye izin vermek istemiyoruz" dedi.

İçişleri Bakanı Güler, BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres'i makamında kabul etti. Kabulün sonunda gazetecilerin sorularını cevaplayan Güler, terör örgütü 'nın elinde tuttuğu ve bugün serbest bırakılması beklenen kamu görevlileriyle ilgili soru üzerine, "Saat 07.50 itibariyle altı kişilik bir heyet Habur'dan çıkış yaptılar" dedi.

Herhangi bir propagandaya veya başka türlü görüntülere izin vermek istemediklerini belirten Güler, "Kaçırılan kamu görevlilerini aileleriyle buluşturmak istiyoruz. 7 kamu görevlisinin ailesi de Habur'a gelmiş durumda. Bu akşam yetişirse, olmazsa yarın sabah gelmelerini bekliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gözler Habur'a çevrildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN