Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Seçilmenin önündeki engeller kalkacak'

Londra'da Cumhurbaşkanı Gül'ün de konuştuğu Chatham House'da Türkiye'nin gelecek 10 yılını anlatan Kurtulmuş, "Değişim bitti, dönüşüm başladı" dedi

Giriş Tarihi: 13.3.2013
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, daha önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de konuşma yaptığı İngilizlerin ünlü düşünce kuruluşu "Chatham House"da Türk siyasetinin son 10 yılda geçirdiği değişimi ve bundan sonraki 10 yılda atılacak adımları anlattı. Geçtiğimiz son on yılı "değişim dönemi" olarak isimlendiren Kurtulmuş, "2013- 2023 arasındaki on yılda ise, demokratik dönüşümü tamamlamak için gerekli sürece şahit olacağız" dedi. Kurtulmuş'un AK Partinin gelecek vizyonuna ilişkin açıklamaları şöyle oldu:

REFORMA DEVAM

Yeni reformlar gelecekte de devam edecek. Önümüzdeki on yıl, 2013-2023 dönemi, hem politik hem de siyasi alanlarda sistematik dönüşüm dönemi olacak.
Yeni dönemde seçme ve seçilmede bütün anti-demokratik engelleri kaldıracağız.
Bir diğer reform alanı hizmette yerellik ilkesi. Amacımız, halkımızın yerel yönetimlerde doğrudan temsil edilebilmesi ve denetim gerçekleştirebilmesidir.
AK Parti'nin başarısının ardındaki temel gerekçe; kitlelerin demokratik ve ekonomik katılım için harekete geçirilebilmesidir. Kurtulmuş, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) onuruna verdiği akşam yemeğinde de terör sorununun çözümüyle ilgili, "Bu milletin canı yürekten kabul etmeyeceği hiçbir noktada çözüm için adım atmayız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Seçilmenin önündeki engeller kalkacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN