Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da u

Emniyet Müdürlüğü le Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde kent genelinde terör örgütü 'ye yönelik düzenledi. Operasyon kapsamında örgütün Gençlik Federasyonu'nda elde edilen örgütsel dokümanlar ve kırılan çelik kapılar incelenmek üzere emniyete götürüldü.

Giriş Tarihi: 14.3.2013 06:58 Güncelleme Tarihi: 14.3.2013 10:26

Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı le Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Özel Harekat Timleri'nce koordineli sürdürülen çalışmaların ardından başta Beyoğlu ve Okmeydanı olmak üzere sabaha karşı düzenlendi.

ÖRGÜT DÖKÜMANLARINI ATEŞE VERDİLER

Özel harekat polislerinin de destek verdiği operasyon sırasında baskın yapılan adreslerden birisi de Okmeydanı'ndaki bir hücre eviydi. Direnişle karşılaşan polis ekipleri, biber gazı kullandı. Birbiri ardına sıralanmış çelik kapıları kıran polisler, içeri girdikleri sırada örgüt elemanları dairede yangın çıkardı. Çıkan yangınlarda çok sayıda örgütsel dokümanın ateşe verildiği öğrenildi. Evden dumanların yükselmesi üzerine olay yerine itfaiye ekipleri çağrıldı. İçeri giremeyen itfaiye ekipleri, yangına merdivenle müdahale edebildi. Alevler kısa sürede söndürüldü.

Bu sırada camlara çıkan 'liler slogan atmayı ve direnişi sürdürdü. Polis ekipleri, itfaiye merdiveniyle kırılan camlardan ve kapıları kırarak içeri girdi. Çok sayıda kişi gözaltına alındı. Dışarı çıkarıldıkları sırada polis ekipleri ile şüpheliler arasında arbede yaşandı. Gözaltına alınan şahıslar güçlükle bindirildikleri çevik kuvvet otobüsünü tekmeledi. İdil Kültür Merkezi ile Gençlik Federasyonu'ndan elde edilen dokümanlar ve kırılan çelik kapılar, incelenmek üzere emniyete götürüldü.

HÜCRE EVİNDEN 11 ÇELİK KAPI ÇIKTI

İstanbul polisinin sabaha karşı Okmeydanı'nda operasyon yaptığı terör örgütü DHKP militanlarının kaldığı evde, bir biri ardına sıralanmış 11 çelik kapının bulunduğu belirtildi. Örgüt üyelerinin, elektrik, su ve doğalgazı kaçak kullandığı tespit edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde kent genelinde terör örgütü DHKP-C'ye yönelik operasyon düzenledi. Okmeydanı'nda bir hücre evine giren polis ekipleri, operasyonun ardından ilginç detaylarla karşılaştı. Bir biri ardına sıralanmış 11 çelik kapıyla karşılaşan özel harekat timleri, kapıları kırarak içeri girdi.

Operasyonun ardından kapıları dışarı çıkaran ekipler, kapıların açılmasını zorlaştırmak için örgüt elemanları tarafından çelik kapıların içinin kumla doldurulduğunu belirledi.

ELEKTRİK, SU VE DOĞALGAZI KAÇAK KULLANMIŞLAR

Bu arada ekipler, hücre evinde kullanılan elektrik, su ve doğalgazın kaçak olduğunu belirledi. Bunun üzerine olay yerine doğalgaz, su ve elektrik ekipleri çağırıldı. Örgüt üyelerinin, kullandıkları su nedeniyle İSKİ'ye yaklaşık 24 bin lira borçlarının bulunduğu tespit edildi. Binaya kaçak olarak döşenen tesisatlar sökülerek devre dışı bırakıldı.

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan İSKİ ve İGDAŞ ekipleri, binadaki doğalgaz ve suyun kaçak bağlandığını belirlediklerini, gerekli işlemleri yapmak için olay yerine geldiklerini söyledi.

Polisin incelemesi sürüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'da DHKP-C operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN