O PKK'lıya 2 kez müebbet!

Giriş Tarihi: 14.3.2013 13:39 Güncelleme Tarihi: 14.3.2013 13:43

Şırnak'taki bir askeri şehit ettikten sonra yaralı olarak yakalanan terör örgütü PKK mensubu Ersan Nazlıer, iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Nazlıer, 1 Haziran 2006 tarihinde piyade er Adem Çiçek'i öldürmek ve devletin bütünlüğünü bozma suçlarından 7 yıldır yargılanıyordu.

Güvenlik güçlerinin 1 Haziran 2006 tarihinde Şırnak'ın Cudi, Bestler Dereler ve Küpeli dağına düzenlediği operasyonda, Ordu nüfusuna kayıtlı piyade er Adem Çiçek şehit olmuş, terör örgütü mensubu 4 kişi ise ölü ele geçirilmişti. Terör örgütü mensubu Ersen Nazlıer de yaralı olarak yakalanmıştı. Tedavi edildikten sonra hakkında dava açılan Nazlıer, hakkındaki karar duruşması Diyarbakır 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Savcı, sanıkla birlikte ele geçirilen silahların üzerinde tespit edilen kanın sanığa ait olduğunu söyledi. Savcı, bu silahların balistik incelemesinde Adem Çiçek'in ölüm olayında kullanıldığının sabit olduğunu belirterek, sanığın 'adam öldürmek' ile 'devletin birliğini ve bütünlüğünü bozma' suçlarından cezalandırılmasını istedi. Ersan Nazlıer ise Kürtçe yaptığı savunmasında, ait olduğu yaşam anlayışıyla PKK'ya katıldığını belirtti. Nazlıer, mahkemeye sunduğu 80 sayfalık savunmasında PKK'yı savundu.

Nazlıer'in avukatı Mesut Beştaş ise müvekkilinin katıldığı belirtilen eylemlerden bazılarına katılmadığını ve cezaevinde yattığı sürenin göz önünde bulundurulmasını isteyerek tahliyesini talep etti. Mahkeme heyeti, sanık Nazlıer'e 'Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozma', 'Adem Çiçek'i öldürmekten' birer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Nazlıer ayrıca, silah bulundurmaktan 7 yıl, belgede sahtecilik suçundan da 3 yıl ceza aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O PKK'lıya 2 kez müebbet!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN