Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti'li gençlerden Siirt'e vefa

AK Parti Beyoğlu Gençlik Kolları bu ay içinde ise yine önemli bir çalışmayı başlatarak, Haydi Beyoğlu Göster Kardeşliğini çağrısıyla Siirt ilinin Şirvan ilçesindeki 80. Yıl Cumhuriyet İlköğretim okulunda yeni bir kütüphane kurdu.

Giriş Tarihi: 18.3.2013 11:47 Güncelleme Tarihi: 18.3.2013 11:49
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 8 Martta bir dizi gezi, açılış ve incelemelerde bulunmak bulunduğu Siirt'te AK Parti Beyoğlu Gençlik Kolları da eş zamanlı olarak Siirt'in farklı bir ilçesinde anlamlı bir çalışmanın açılışını yaptı.

AK Parti Beyoğlu Gençlik Kolları önemli bir çalışmayı başlatarak, Haydi Beyoğlu Göster Kardeşliğini çağrısıyla Siirt ilinin Şirvan ilçesindeki 80. Yıl Cumhuriyet İlköğretim okulunda yeni bir kütüphane kurdu. Sıfırdan kurulan kütüphanenin boya- badanasından, kitap raflarına, fotokopi makinasından, kırtasiye malzemelerine kadar her ince detayıyla bizzat ilgilenen gençler binlerce kitaptan oluşan yeni bir kütüphaneyi kurdu. Kütüphane için toplanan binlerce kitaplar, öğrenciler için hazırlanan giysi ve ayakkabılar Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Tezgel ve yönetim kurulu üyeleri tarafından bizzat Siirt'e götürüldü. Siirt'in Şirvan ilçesinde son derece sıcak karşılanan Beyoğlu Gençliği her şeyiyle ilgilendikleri kütüphaneyi okul yönetici ve öğrencilerine teslim ederek şehirden ayrıldı.

Bu anlamı düşünceyle ilgili bir değerlendirme yapan AK Parti Beyoğlu Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Tezgel Beyoğlu gençliğimizin bu anlamlı çağrısına vatandaşlarımızdan çok olumlu tepkiler aldık kısa bir süre içerisinde binlerce kitabı hep birlikte topladık. Bir kitap bir umuttur diye düşünüyoruz. Bu gün Siirt'teyiz. Bizim için Siirt'in yeri her zaman ayrı olmuştur. 1997 yılında Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Siirt'te okuduğu bir şiir nedeniyle 6 ay hapis ve ömür boyu siyasi yasakla cezalandırılmıştı. Siirtli hemşerilerimiz, kardeşlerimiz Siirt'te 9 Mart 2003'de yapılan yenileme seçimlerinde Sayın Başbakanımızı rekor bir oyla milletvekili seçerek Meclis'e yollamışlardır. Bu gün o tarihi günün 10. Yıl dönümüdür" dedi.

Öte yandan Tezgel, aynı gün Siirt'te bulunan Başbakan Erdoğan ile görüşme fırsatı buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'li gençlerden Siirt'e vefa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN