Denktaş'ın torunu kendini vurdu

Giriş Tarihi: 18.3.2013 16:46 Güncelleme Tarihi: 18.3.2013 17:58
KKTC'nin kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş'ın torunu Can Denktaş, babası Raif Denktaş'ın mezarı başında kendi kendini vurarak intihar girişiminde bulundu. Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan ve ameliyata alınan Can Denktaş'ın durumunun kritik olduğu bildirildi.

'ın oğlu Raif Denktaş yıllar önce bir trafik kazasında hayatını kaybetmişti.

HAPİSTEN BABAANNESİ KURTARMIŞTI

KKTC eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın torunu Can Denktaş, 2011 yılında taksitlendirdiği kredi borcunu ödeyemeyince tutuklanmıştı. Denktaş'ın eşi Aydın Denktaş, cezasını ödeyerek torununun serbest kalmasını sağlamıştı. Bir dönem eğlence sektöründe yaptığı yatırımlarla dikkat çeken merhum Raif Denktaş'ın oğlu Can Denktaş, yaşadığı ekonomik kriz sonrasında borçlarını ödeyemez duruma geldi. Mahkeme tarafından taksitlendirilen 70 bin liralık borcunun 10 bin lirasını ödeyen torun Denktaş, diğer taksitlerini yatıramadı. Mahkeme tarafından hakkında tutuklama kararı çıkartılan Denktaş, önceki gün öğlen saatlerinde Girne Polis Müdürlüğü Adliye Şubesi tarafından yakalanarak, Merkez Cezaevi'ne gönderildi ve revire yerleştirildi. Cezaevinde büyük panik yaşadığı öğrenilen Can Denktaş'ın imdadına, Rauf Denktaş'ın eşi olan babaannesi Aydın Denktaş yetişti.

11 DAVASI DAHA VAR
Aydın Denktaş, vergi dairesi kapanmasına rağmen ricada bulunarak torununun tutuklanmasına neden olan taksit bedelini yatırmıştı. Ödemeye ilişkin makbuzun cezaevine ulaştırılmasının ardından torun Can Denktaş serbest kalmıştı. Can Denktaş'ın Lefkoşa ve Girne Mahkemeleri'nde 11 davasının daha olduğu ve her bir dava için 1 ay hapis yatabileceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denktaş'ın torunu kendini vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN