Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahkumlar uçakla sevk edildi

Diyarbakır Cezaevi'nden alınarak uçakla Çorlu Havaalanı'na getirilen 84 mahkum, cezaevi ring araçlarıyla Tekirdağ Kapalı Cezaevi'ne sevk edildi.

Giriş Tarihi: 19.3.2013 09:56 Güncelleme Tarihi: 19.3.2013 12:42
Diyarbakır'dan, uçakla, sabaha karşı Çorlu Havaalanı'na getirilen 84 mahkum, buradan da ring araçları ile yoğun güvenlik önlemleri altında Tekirdağ Kapalı Cezaevi'ne götürüldü. Yapılan mahkum nakil işlemlerinde, çok sayıda güvenlik görevlisi görev aldı.

''CEZAEVİNİN KAPATILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL"

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Diyarbakır E Tipi Cezaevi'nin boşaltılması iddiaları ile ilgili olarak, ''Cezaevinin kapatılması söz konusu değil. Kapasitenin aşılması dolayısıyla başka cezaevlerine aktarım yapılıyor'' dedi.

Vali Toprak AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde Diyarbakır E Tipi Cezaevi'nin boşaltılmaya başlandığıyla ilgili haberlerin yayımlandığını anımsattı.

Diyarbakır E Tipi Cezaevi'nin boşaltılmadığını, sadece kapasitenin aşılması nedeniyle cezaevindeki yaşam koşullarının iyileştirilmesi için başka cezaevlerine aktarımın yapıldığını vurgulayan Toprak, şöyle konuştu:

''Bin 45 kapasiteli olan Diyarbakır E Tipi Cezaevi'ndeki tutuklu ve hükümlü sayısının bin 200'e ulaşması üzerine, Adalet Bakanlığı durumu müsait olan hükümlülerin başka cezaevlerine aktarılmasını kararlaştırdı. Bu doğrultuda bazı hükümlüler başka cezaevlerine götürülüyor. Cezaevinin kapatılması söz konusu değil. Kapasitenin aşılması dolayısıyla başka cezaevlerine aktarım yapılıyor. Diyarbakır D Tipi Cezaevi'nin yanında modern bir çezaevinin yapımı sürüyor. Bu cezaevi tamamlanmadan Diyarbakır E Tipi Cezaevi boşaltılamaz.''

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkumlar uçakla sevk edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN