Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hesap soracağız'

Giriş Tarihi: 20.3.2013

Ergenekon mütalaasına kızan Kılıçdaroğlu, "Adaleti katledenler geldikleri gibi gidecek" dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon savcı ve hâkimlerine sert tepki gösterdi. Atatürk'ün işgal kuvvetleriyle ilgili "geldikleri gibi giderler" sözünü hatırlatarak Ergenekon savcısı ve hâkimleri için "Adaleti katledenler de geldikleri gibi gidecekler" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, Ergenekon dava sürecini 25 maddede anlattı. Kılıçdaroğlu, İmralı süreciyle ilgili ise masanın bir ucunda terör örgütü PKK'nın lideri Abdullah Öcalan diğer ucunda Başbakan Tayyip Erdoğan'ın olduğunu savunarak, Başbakan'a, "BDP'liler PKK'lılarla kucaklaştı diye kıyamet koparıyordun şimdi sen kucaklaşıyorsun" diye seslendi. Kılıçdaroğlu partisinin Meclis grup toplantısında şunları söyledi:
(Ergenekon davası) Bu davada 120 milyon adet belge var. Bu kadar çok belgeyi hangi savcı, yargıç okudu ve karar verdi. İnsaf. 120 milyon belgeyi okumak için 228 yıla ihtiyaç var. Buna yargılama denir mi? Bütün millete söz veriyoruz. Ne kadar süre geçerse geçsin, adaleti katleden bu savcı ve yargıçlardan adalet önünde sonunda hesap soracağız. Siz yargıyı, adaleti katlettiniz, kendinize yargıç ve savcı dediniz. Siz savcı da değilsiniz, yargıç da değilsiniz. Siyasal iktidarın taşeronluğunu yapıyorsunuz. Bu mahkemeler hukuk dağıtan mahkemeler değildir. Bunların verdikleri kararın toplum vicdanında meşruiyeti yoktur. Mustafa Kemal Atatürk işgal kuvvetleri için bunlar geldikleri gibi gidecekler dedi. Adaleti katledenler de inanın geldikleri gibi gideceklerdir.
(Salih Fırat'ın AK Parti'ye geçmesi) Öyle anlaşılıyor ki yeni milletvekili pazarı açılacak.

EŞLER BULUŞTU
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, CHP milletvekillerinin eşlerine 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yemek verdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hesap soracağız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN