Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Danimarka'dan İsrail mesajı verdi

Giriş Tarihi: 21.3.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, Danimarka'nın Politiken gazetesine verdiği röportajda Viyana'da Siyonizm ile ilgili söylediği sözler için "Viyana'daki ifadelerimizin bazı tartışmalara yol açtığını gördüm. İfadelerimizden kimse farklı bir anlam çıkarmamalıdır" dedi. "Anti-Semitizm'i açıkça kınayan çok sayıda konuşmam, bu konudaki tavrımı ortaya koymaktadır. Bu bağlamda Viyana'daki konuşmamın da arkasındayım" diye ekleyen Erdoğan şu mesajları verdi:
İsrail, Filistin'in devlet olma hakkını yok sayan yaklaşımlarını terk etmedikçe eleştirilerimin sürmesi tabiidir. Barış sürecindeki yaşanan atalet sürdürülebilir değil. 50 yaş altı Müslümanlara Mescid-iAksa'yı ziyaret yasağı gelmesi görmezden gelinemez.
(İran Esad'ı, ABD de muhalifleri destekliyor) Esad, elini kana bulamış, meşruiyetini de tümüyle yitirmiştir. Böyle bir rejime destek vermek, siyasi ahlak ve sorumlulukla bağdaştırılamaz.
(Türkiye kaç yıl içerisinde AB üyesi olabilir?) Avrupa Birliği içinde bu yönde siyasi bir irade oluştuğu takdirde, ülkemiz, tüm fasılları hızla açabilecek durumdadır. Bizim tahminimize göre 12 ay içinde 10 faslın, 18 ay içinde ise 15 faslın teknik bakımdan rahatlıkla açılması mümkündür.
Danimarka Kraliçesi II. Margrethe tarafından kabulünden sonra Amelienborg Sarayı'ndan çıkışında kapıda bekleyen çocuklarla sohbet etti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Danimarka'dan İsrail mesajı verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN