Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Gül'ü hiç böyle görmediniz!

Giriş Tarihi: 25.3.2013 15:30

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürü Uğur Yurt'un yeni yayınlanan ''Sporda Kayseri Modeli'' isimli kitabında yer alan bir fotoğrafta, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün lise yıllarında okulun futbol takımının kalecisi olduğunu gösteriyor.

1967 yılında çekildiği belirtilen siyah-beyaz fotoğrafın bulunduğu Yurt'un kaleme aldığı kitapta, fotoğrafla ilgili olarak "Burası, Kayseri Atatürk Stadı. Aylardan, Mayıs. Kayseri Lisesi sınıflararası futbol turnuvası için takımlar maça çıkıyor. 5 Fen D sınıfının kalesinde Abdullah var. Evet, o Abdullah, Gül'üşüyle etrafına sevgi saçan, duruşuyla güven veren, Türkiye Cumhuriyeti'nin 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den başkası değildir'' ifadelerine yer veriliyor.

Kitapta, ''O tarihten bu yana futbola olan ilgisi azalmayan Cumhurbaşkanı Gül'ün kaleyi koruduğu maçın skorunu bilmiyoruz. Ama bilinen bu gerçek, bu fotoğraf karesinin çok özel anlam taşıdığı. Çünkü bu karelerde daha çimleri bile döşenmemiş, toprak zeminiyle Atatürk Stadı'nın en eski hallerinden birisini gördüğümüz gibi; Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'ün bir zamanlar kalecilik yaparak aktif bir sporculuk geçmişine sahip olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz" deniliyor.

Yazar Uğur Yurt, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bu fotoğrafını, Gül'ün sınıf arkadaşı Hilmi Akkan'dan aldığını da ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Gül'ü hiç böyle görmediniz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN