'Ne aldanacağız ne aldatacağız'

Çözüm sürecine destek isteyen Erdoğan, "Ana ve yavru muhalefet, süreçte başarıya ulaşacağız diye çılgına döndü. Bu iş bitecek diye kuduruyorlar. Terörle mücadelede bizi yalnız bırakmayın" dedi

Giriş Tarihi: 25.3.2013
, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Bursa'daki "Terörist başına ne söz verdiniz" şeklindeki çıkışına, "İddia sahibisin. İddianı açıklayamazsın namertsin" diyerek "Bizim oraya verilmiş bir sözümüz yok" dedi. "Ne aldanacağız ne aldatacağız" vurgusu yapan Erdoğan, Eskişehir turunun ikinci gününde Mihalgazi, Sarıcakaya, Çifteler ve Sivrihisar ilçelerinde yaptığı konuşmalarda şunları söyledi:
Terör belasına inşallah son vermek üzereyiz, onun gayreti içinde çalışıyoruz. Bu mutluluk içinde bizim bu çözüm sürecimizi engellemeye gayret edenler, önüne dikilenler var. Siyasette, medyada, içeride, dışarıda, sermaye çevrelerinde dikilenler var. Siz ne istediyseniz onu yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Sizden bir şey istiyoruz. Terörle mücadelede bizi yalnız bırakmayın.
(MHP lideri Bahçeli) Şimdi diyorlar ki 'Siz terörist başına ne söz verdiniz?' Benim söylediğime inanacak mısın? Sen iddia sahibisin, ben şimdi bu iddia sahiplerine diyorum ki siz bu iddialarınızı ispat edemediğiniz sürece namertsiniz. Siyasetçiye iftira, yalan yakışmaz. Bir şey biliyorsan belgele ortaya koy. Biz milletimizin bize vermediği bir yetkiyi hiçbir yerde kullanmadık, kullanmayız. Bizim oraya verilmiş bir sözümüz yok, bizim millete verilmiş bir sözümüz var. O söz, güvendir, istikrardır, refahtır, huzurdur, mutluluktur.

ÇILGINA DÖNDÜLER
Ve şimdi bu çözüm sürecinde başarıya ulaşacağız diye çılgına döndüler. Terörle ilgili olarak başarıya ulaşacağız diye çılgına döndüler. Ana muhalefet de yavru muhalefet de... Kuduruyorlar. Niye? Bu iş bitecek diye, bu ülkede huzur, refah, istikrar olacak diye çılgına dönüyorlar. Anamuhalefeti, yavru muhalefeti, şu andaki çözüm sürecini kıskanıyorlar. Onlara rağmen huzur, istikrar, güven, mutluluk bu ülkede var ve var olmaya devam edecek.
Biz yola çıkarken ne dedik? 'Ne aldanacağız ne aldatacağız. Ne aldatanlardan olacağız ne de aldananlardan olacağız.' Çünkü öyle bir ecdadın torunlarıyız ki onlar bir söylediklerini asla ikilemediler.
(İsrail) Uygulama gerçekleştiğinde normalleşme olur. Uygulama gerçekleşmezse kusura bakmasınlar. İsrail bizim 9 tane gencimizi uluslararası sularda şehit etti. Birçok şeyler söylediler. Aracılar koydular, ABD'den Avrupa'nın ülkelerine kadar. Dedik ki 'Özür dilenecek, tazminat ödenecek ve bir de Filistin'e ambargo kalkacak. Bunlar yerine gelmedikçe normalleşme olmaz.' Özür dilendi mi? Dilendi. Şimdi tazminatın ödenmesini ve Filistin'e de ambargonun kalkmasını bekleyeceğiz. Artık Türkiye'de gündemi belirlenen bir idare yok, gündem belirleyen bir idare var, bir ülke var.

MENDERES'İN İZİNDE
Başbakan Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs 1948'de merhum Başbakan Adnan Menderes'in çok partili dönemin ilk mitingini yaptığı Çifteler'de halka seslenirken, o mitingin demokrasi mücadelesinin ilk adımı olduğunu ifade etti ve "Biz de yola çıktık ve biz yola çıktığımızdan bugüne hamdolsun art arda hiç aralıksız 10 yıl 5 günü aştık. Bunu sizinle yaptık" dedi. Sakarya Nehri'nin, Çifteler'den doğduğunu da hatırlatan Erdoğan, "Bu nehir bizim dünyamızda ayrı bir öneme sahiptir. Biz gençlik yıllarımızı hep Sakarya ile güçlü kıldık. Allah, Üstad Necip Fazıl'a rahmet eylesin. Gün oldu adeta her birimiz birer Sakarya olduk" diye konuştu. Şiirin son dört dizesini okuyan Erdoğan, "Bana kefendir yatak, sana tabuttur havuz. Sen kıvrıl, ben gideyim, son Peygamber kılavuz" dediklerini ve bugünlere öyle geldiklerini söyledi.

HALKLA BULUŞTU

Eskişehir'in 4 ilçesinde halkla buluşan Erdoğan, Sarıcakaya'ya girişinde de bir düğün evine misafir oldu. Ailelerinin iznini almadan evlenen Halime (19) ve Durmuş (27) Özbal çiftine nasihatlerde bulunan Erdoğan üç çocuk isteyince damat "Maaşım dolgun olursa inşallah 5 çocuk da olur" dedi. Erdoğan çiftine Sivrihisar'da çoban köpeği hediye edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ne aldanacağız ne aldatacağız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN