Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ergin: PKK yaz bitmeden çıkar

"Akil insanlar yasasına ihtiyaç yok" diyen Ergin, "Kanı durdurmak suçsa, ben bu suçu işliyorum" açıklaması yaptı

Giriş Tarihi: 28.3.2013
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, çözüm süreci kapsamında PKK'nın yurt dışına çıkışının yaz bitmede tamamlanmasının öngörüldüğünü söyledi. Çözüm süreci takviminin muhataplar tarafından bilindiğini kaydeden Ergin, NTV'nin canlı yayınında şu mesajları verdi:
Çözüm süreci, eylemsizlik, yurt dışına çıkma, demokratik adımların atılması ve normalleşme takvimine bağlı olarak işledikçe kamuoyu tarafından takip edilebilecek. Ancak çekilme toplumun gözü önünde, şuradan 3, şuradan 5 kişi çıktı şeklinde olmayacak. Yine de bunu toplum hissedecek.
Önümüzdeki günlerde başlayacak olan çekilmesinin yaz bitmeden tamamlanması öngörülüyor. Geldikleri yöntemler neyse, muhtemelen o yöntemlerle ülkeyi terk edecekler.
Akil insanlar, sivil inisiyatiftir. Siz bunu belli bir statüye, yasaya yaslamaya çalışırsanız sivilliğini kaybeder, bir kurum haline gelir. Bu da fonksiyonlarına zarar verir. Bir yasal düzenlemeye ihtiyaç yok.
(BDP'nin savcı dava açar kaygısı) Bir savcı çıktığında, 'Siz niye Türkiye'ye barışı getirmeye çalışıyorsunuz, akan kanın dindirilmesi için niçin gayret ediyorsunuz diye mi soracaktır? Bu suçsa ben bu suçu işliyorum burada.
(Muhalefet) Katkı sunamayanlar bari gölge etmesinler. MHP kavga için gösterdiği cesareti barış için de göstermeli. CHP silahlı unsurların çıkmasına evet diyor mu demiyor mu?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ergin: PKK yaz bitmeden çıkar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN